стенды для предприятий и учебных заведений

Информационный портал

Багато з нас згодні с тим. яке велике значення у навчальному закладі чи держустанові є стенд, дизайн якого також грає не останню роль. Не має значення, чи то стенд шкільний, чи з техніки безпеки, чи куточок споживача - непомітні на перший погляд деяким з нас, вони є скрізь, у будь якій сфері людської діяльності:

 • Навчальні заклади

 • Магазини

 • Держустанови

 • Вокзали

 • Їдальні

 • Промислові об'єкти

 • Медичні заклади

 • Адміністрації

Звичайно, це не є повний перелік, але усе це - наші діючі або постійні партнери. Презентуючи найбільший в Україні виробничий синдикат з виготовлення стендів, ми пропонуємо вам співпрацю та партнерство як у замовленні стендів, так і у дилерській роботі. Звертайтеся до нас будь-яким зручним для вас способом, та дізнавайтесь деталі.

29.05.19

БАННЕР НА ВЫПУСКНОЙ  11 КЛАСС

Для большинства из нас одним из наиболее запомнившихся ярких событий юности является выпускной бал. В разные времена выпускные проводились по разному. Часть традиций прощания со школой остается незыблимой, часть меняется. Сегодня доступным и популярным элементом выпускного бала является баннер. На выпускной 11 класс старается нарядиться как можно красивее и элегантнее, готовит наряды заблаговременно и, само собой, желает запечатлеть себя в них на особом школьном фото. Идеальным фоном такого фото является персональный баннер школы или класса. Наши баннеры обладают тремя главными качествами:

Сочные, приятные глазу и камере цвета.


Выдержаны в рамках самых современных трендов (либо в рамках пожеланий заказчика).

Качественные и надежные (не сотрутся и не помнутся еще до праздника).

По своей сути выпускной баннер является школьным аналогом брендволла, с которыми нам также приходится нередко работать, а требования к брендволлам у заказчиков обычно достаточно высоки. Особенно к их стойкости, ведь в большинстве случаев они применяются долгосрочно и многократно. Звоните по любому из указанных телефонов и наши менеджеры более подробно расскажут вам, как получить к выпускному качественный и красивый баннер.

25.04.19


ІНФОРМАЦІЙНИЙ СТЕНД

Нерідко ми опиняємося перед терміновою необхідністю знайти та придбати новий, якісний та зручний інформаційний стенд, але на перешкоді в нас стають черги, не дуже відповідні дизайни, обмаль часу, який треба витратити на поїздки, пошук та огляд. Сьогодні ця проблема є вирішеною завдяки нашому сайтові, який включає до себе величезний каталог стендів, виконаних у різних стилістичних та концептуальних рішеннях. Ми доставляємо стенди по всій Україні. У нас можна купити:

 1. Стенд для школи та дитячого садка
 2. Стенд у технікум, коледж та ВУЗ
 3. Стенд у медичний заклад
 4. Стенди для держустанов
 5. Стенд для військової частини
 6. Стенди у приватні підприємства та ін…

Цей перелік є дуже скорочений, але приєднавшись до нього, ви отримаєте змогу на власному досвіді дізнатися про переваги співпраці з нашою креативно-виробничою командою. Зв'язатися з нами ви можете будь-яким способом з вказаних на сайті. Працюємо ми по всій Україні.

25.04.19


АДРЕСНІ ТАБЛИЧКИ

 

Однією з візитних карток будь-якого міста, вулиці, чи навіть окремої будівлі є адресні таблички. На перший погляд, цей елемент оформлення може здатися не дуже помітним, але саме він ідентифікує ту чи іншу адресу та підкреслює загальну стилістичну атмосферу архітектурної композиції.

“Театр починається з вішалки” К. С. Станіславський

Якщо трохи перефразувати легендарного митця, можна сказати, що й будівля починається з адресної таблички. Наприклад, вінтажні домівки, розташовані у старій частині міста, передбачають таблички, стилізовані у рисах початку минулого століття, у той час, як сучасні хай-тек офісні центри можуть бути прикрашені табличками відповідних стандартів мінімалізму. Наша команда може запропонувати вам одразу безліч готових дизайнерських рішень, змінивши лише адресні дані, або розробити принципово новий стандарт під ваше замовлення.

 

25.04.19

 

КУПИТИ СТЕНД

Напередодні річних контрольних, держекзаменів та випускних багатьом педагогам елементарно не вистачає часу для підготовки організаційної роботи щодо оновлення навчального простору влітку. Іноді навіть купити стенд у вчительську чи наочний матеріал з якогось предмету стає проблемою, потребуючою дорогоцінного часу. Як що ця ситуація вам знайома, то ви потрапили за адресою. Наша команда може запропонувати вам швидко та вигідно придбати:

 1. Стенди до навчальних класів.
 2. Стенди для вчителів та батьків.
 3. Банери.
 4. Плакати з безпеки.
 5. Стікери з безпеки та з інформаційними позначеннями.
 6. Пластикові кармани для стендів.
 7. Стенди для початкової школи.

Все це виготовлено на власних виробничих потужностях, що виключає переплати за послуги посередників. Команда працює як за каталогом, так і на замовлення. Доставка здійснюється Укрпоштою, або Новою Поштою на ваш вибір. Розрахунок ведеться як готівкою, так і за допомогою банківської карти.

25.04.19

 

ПЛАКАТИ З  ФІЗИКИ


Відомо, що вивчення фізики у школі додає учням не тільки знань з цього цікавого предмету, але й тренує їх мислення взагалі, допомогаючи в майбутньому впоратись з низкою повсякденних завдань та ситуацій, де потрібний технічний та інженерний склад розуму. Але серед дітей багато й природжених гуманітаріїв, яким краще один раз показати, ніж сто разів пояснити. Наші плакати з фізики допоможуть досягти успіху у навчанні усім без виключення дітям, незалежно від природних схильностей. На цих плакатах проілюстровані:

Базові положення та формули

Дія фізичних законів

Структура часток та елементів

Основи механіки, електрики, акустики, оптики та ін.

Замовити плакати з фізики дуже просто, незалежно від вашого місцезнаходження. Ми відкриті до зв’язку за будь-яким з вказаних номерів телефону, або через інтернет.  Звертайтеся до нас за більш детальною інформацією.

18.04.19


СТЕНДИ ДЛЯ ОФОРМЛЕНИЯ 1 КЛАСУ НУШ

Складно сперечатися з тим, яке важливе значення в житті людини має перший клас. Для багатьох перший клас це є етап, на якому людина вперше визначається у соціумі, вибудовує стосунки з оточенням та починає отримувати знання одразу з багатьох різних царин. Концепція нової української школи приділяє цим моментам особливе значення, саме тому наші стенди для оформлення 1 класу НУШ розробляються дуже прискіпливо та уважно, з урахуванням усіх сучасних педагогічних та дизайнерських розробок.

“Школа повинна зробити людину успішною” - Л. Гриневич (Міністр освіти і науки України)

Саме це є головною метою створення нового освітнього простору, до якого ми залюбки приєднаємося створюючи наші проекти як окремих стендів, так і цілих комплектів на кожний з навчальних осередків. Детальніше дізнатися про нашу діяльність у галузі НУШ ви можете звернувшись до нас за будь-яким з вказаних на сайті способів зв'язку.

18.04.19


ПЛАСТИКОВЫЕ КАРМАНЫ ДЛЯ СТЕНДОВ КИЕВ

Многие наши стенды, заказываемые вами, оснащены удобными карманами для сменной информации. Карманы эти могут быть любого формата в зависимости от конструкции стенда и ваших индивидуальных проектных решений. Но являются ли сменными  эти пластиковые карманы для стендов? Киев, Харьков, Днепр, Одесса, Львов, являясь наиболее крупными областными центрами нередко не знают правильного ответа на этот вопрос, вынуждая себя при износе карманов производить полную замену стендов, но не спешите. Эти карманы сменные и заказать их можно в три простых шага:

Позвонить на один наших номеров > Описать тип стенда, для которого нужны карманы (скинуть фото) > Оформить заказ

Карманы мы можем отправить не только в любую необходимую точку страны, но и предпочтительным для вас способом из нескольких на выбор. Цвет карманов может быть абсолютно любым, а при наличии фотографии макета, наши дизайнеры могут вам сами предложить оптимальный оттенок под расцветку стенда.

18.04.19


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Незалежно від типу чи напрямку закладу, добре оформлена інформаційна дошка завжди стане в пригоді як співробітникам, так і відвідувачам приміщення. Все добре та перевірене лишається актуальним та потрібним. Навіть якщо ви використовуєте сучасні телемонітори для відображення необхідної інформації, така дошка все одно може бути використана за призначенням і тільки додасть солідності вашій організації, натякаючи на вашу стабільність та консерватизм. Наш каталог має безліч варіантів виконання цих дошок, а для того, щоб її отримати, вам необхідно скористатися одним з цих способів: адресна доставка, доставка Новою Поштою, доставка УкрПоштою.

До того ж, ви самі можете стати нашим дилером на дуже вигідних для вас умовах. Для цього вам необхідно зателефонувати нашим менеджерам та дізнатися більш детально про наші партнерські програми.

18.04.19


МІЙ НАСТРІЙ СТЕНД

Західноєвропейська школа педагогіки та виробничої психології вже давно звернула увагу на те, яку важливу роль у нашому робочому житті має настрій. В деяких північних країнах, де на психологічний стан людини впливає полярна ніч, з цього приводу можуть навіть дати відпустку. Діти не є виключенням, то ж, бажаючи досягти успіху у їх навчанні та вихованні, ми повинні рахуватися з їх настроєм. “Мій настрій” - стенд, який створено саме з метою допомогти дитині контролювати своє емоційне самопочуття, сьогодні доступний у нашому каталозі.


“Добрий настрій - це доброта та мудрість разом” (с) Мередіт

Купити стенд "куточок настрою" або "куточок емоцій" Ви можете у нас на сайті. Знайти їх можна у рубриці - НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА.

До того ж в нашій колекції є інши стенди з психологічно-виховної тематики, а за вашим бажанням ми можемо зробити для вас особистий комплект сучасних та інформативних психологічних стендів, значно підвищуючих якість життя учня у вашому закладі.

15.04.19


ТРИГОНОМЕТРИЧНЕ КОЛО

Успішне вивчення тригонометрії в школі потребує наочного представлення. Ми  можемо запропонувати вам  стенди «Тригонометричне коло».

Стенди дають можливість старшокласникам при вивченні теми «Тригонометричні функції» знаходити в якій чверті лежить кут,  значення тригонометричних функцій кутів 0 0 , 90 0 , 180 0 , 270 0 , 360 0 ; визначати знаки тригонометричних функцій у різних чвертях.

На стенді «Тригонометричне коло», за вашим бажанням, можна розмістити тригонометричні формули, які пов’язані з використанням тригонометричного кола та іншу необхідну на уроках математики інформацію.

Стенди «Тригонометричне коло» виготовлені з пластика.  Розміри, колір та  стендів можна змінювати.

Для постійних та оптових клієнтів діє система знижок. Запрошуємо до співпраці!

12.04.19

 


ОФОРМЛЕННЯ КЛАСНИХ КІМНАТ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ


Викладання в молодших класах не таке просте, як здається на перший погляд. Від першої вчительки дуже багато залежить. Не тільки звичайні шкільні знання, при яких діти вчаться читати, писати та рахувати. В молодших класах закладається фундамент майбутньої дорослої людини, формуються перші звички, перша точка зору. Саме тому необхідно докласти чималих зусиль до розвитку кожної дитини в Вашому класі. Багато чого Ви мусите зробити самостійно, але в деяких моментах ми Вам допоможемо. А саме – запропонуємо чудові стенди для початкових класів.

Стенди для оформлення класних кімнат початкових класів дешево можна придбати в нашому інтернет-магазині. Такі стенди як алфавіт, цифри, правопис - все, чого потребує навчальний процес першокласника, все це можна купити у нас за лояльною ціною.

Яскраві ілюстрації, якісні і безпечні матеріали – саме це характеризує нашу продукцію. Головна мета таких стендів – організація навчального процесу в початкових класах, а також інформування про найважливіше у простій та доступній формі.

Стенд можна використати і як звичайну дошку для важливої інформації. Змінився розклад? Сповістіть про це, просто розмістивши оголошення в одній із пластикових комірок стенду. Хочете привітати учнів зі святом, поздоровити з днем народження? Такий стенд стане доречним і в такому випадку. А ще гарною ідеєю буде створити дошку пошани, де можна розмістити фотографії найкращих учнів на цьому тижні, в цьому місяці чи семестрі. При чому це можуть бути не тільки найвищі оцінки в класі, але і гарна поведінка, перемоги в конкурсах чи олімпіадах і так далі. Зробіть навчальний процес інформативним і цікавим!

Плакати для оформлення класних кімнат початкових класів – це завжди актуальна пропозиція. Саме в молодшому шкільному віці дітям важливо сприймати корисну інформацію за допомогою зору. Цього можна досягти використанням яскравих інформаційних різновидів наочності: правил каліграфії; алфавіту на різних мовах; пам’яток, як слід сидіти за партою, як тримати ручку; інформації з національно – патріотичного виховання; відомостей з конкретного навчального предмету.

09.04.19

 


ДУАЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ

Уряд визначив, як в Україні впроваджуватимуть дуальну освіту.

Створення необхідної нормативної бази, підготовка та апробація нових освітніх програм, запуск пілотних проектів та використання міжнародного досвіду – ці та інші кроки робитиме Уряд, щоб запровадити дуальну освіту в Україні. Вони закладені в план з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, що був затверджений Кабінетом Міністрів України.

«Зараз в деяких закладах вищої та професійної освіти впроваджують елементи дуального навчання, коли певну частину часу учні та студенти отримують знання в аудиторіях, а частину – на виробництві чи підприємстві. Але я хочу наголосити, що це тільки елементи. Ми ж готуємо основу для запуску повноцінної дуальної освіти – з реальним навчанням на виробництві, використанням в повному обсязі ЄКТС (Європейська кредитно-трансферна система), чіткими критеріями оцінювання, з обов'язковою оплатою роботи під час навчання. І зараз Уряд затвердив план –  які саме кроки, коли й разом з ким ми робитимемо до 2023 року», – розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Так, найближчим часом фахівці МОН із зацікавленими сторонами створять Положення про дуальну форму здобуття професійної, а далі – фахової передвищої та вищої освіти. До кінця 2019 року також має бути затверджений типовий договір, який укладатимуть роботодавець, адміністрація закладу та студент (учень). Він визначатиме тривалість навчання, особливості роботи з обладнанням на підприємстві, оплату праці тощо.

Паралельно з підготовкою нормативної бази триватиме розробка нових освітніх програм, навчальних планів та критеріїв, за якими оцінюватимуть учнів та студентів. Для того, щоб відстежувати результативність такої освіти, у план окремо заклали моніторинг працевлаштування за фахом випускників, які навчалися за цією формою.

Важливий крок – реалізація пілотних проектів у закладах вищої та фахової передвищої освіти, що запланована вже на кінець цього року.

«Як свідчить світова практика, дуже часто дуальні програми мають підвищений попит та дають кращу якість освіти з точки зору придатності для ринку праці. Ми сподіваємося, що після впровадження повноцінної дуальної форми здобуття освіти у нас буде конкурс на ці програми, а це конкуренція і, як наслідок – зростання якості навчання”,– зазначив Юрій Рашкевич.

Довідково:

Дуальна освіта запроваджується для того, щоб учні закладів профосвіти та студенти вишів мали більше можливостей для практичного опанування професій вже під час навчання у закладах. Вона передбачає, що до 70 % практичної підготовки студента проходитиме в умовах реального виробництва, тоді як на теоретичні заняття відводиться до 30%.

За матеріалами  Міністерства освіти і науки України

08.04.19


СТЕНДЫ ПО ОХРАНЕ ТРУДА

Для того, чтобы каждый работник мог избежать опасности на своем рабочем месте и быть более продуктивным, мы предлагаем различные стенды по охране труда.

Стенды предназначены  для информирования работников предприятия или организации по вопросам охраны труда . Мы изготавливаем стенды, на которых можно разместить самую важную  информацию по охране труда, а именно:

- что такое охрана труда;

- обязанности работников предприятия (организации);

- оказание доврачебной помощи;

- компьютерная безопасность;

- электробезопасность;

- пожарная безопасность и другие.

При желании каждый вопрос можно представить на отдельном стенде.

Стенды по охране труда  дадут возможность каждому работнику предприятия или организации глубже понять свои обязанности в области безопасности и охраны труда.Мы используем при изготовлении стендов наклейки с защитным прозрачным слоем,  пленки,  пластик ПВХ, покрытие ламинантной пленкой и другие.

Наши стенды по охране труда  удобны, стильны, современны и доступны по ценам.

05.04.19

 


КУТОЧОК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

У час, коли існує загроза або виникнення надзвичайних ситуацій, важливо проінформувати працівників організації або установі про дії у надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру, створення умов для захисту від наслідків аварій, катастроф, пожеж та інших факторів ураження.

Ми подбаємо про те, щоб у вашій організації, установі був куточок цивільного захисту, у якому можна розмістити таку інформацію:

-         Схема управління зв’язку, оповіщення та взаємодії;

-         План евакуації у разі виникнення надзвичайної ситуації;

-         Схема екстреного виведення людей з приміщення;

-         Інші.

Ми виготовимо для вас яскраві стенди для куточка цивільної оборони, проілюструємо їх ситуаційними малюнками, які вчать правилам поведінки  у разі виникнення надзвичайної ситуації.

05.04.19


 

СКЛАД ЧИСЛА ТАБЛИЦЯ

Коли дитина йде в школу, то важливим предметом для неї стає математика. І першим завданням вчителя в цьому випадку буде сформувати у першокласників навички обчислення. Усні обчислення потрібні не тільки для подальшого вивчення предмета, вони формують особистісні якості дитини. Тому необхідно кожен день з дитиною тренуватися в обчисленнях.

Стенди для кабінету математики – це пластикові фігурні стенди, призначені для доступного подання нової теми та повторення для кращого засвоєння вивченого раніше. На фігурних стендах подана інформація по профільним учбовим матеріалам для дітей певного віку. Виконані у кольоровій гаммі, відповідно віковим категоріям дітей. Стенди для предметних кабінетів будуть незамінними помічниками у вивченні профільних матеріалів навчальних закладів.

Шкільний стенд «Склад числа таблиця» розроблений спеціально для кабінету математики. Він виготовляється прямокутної форми з приємним фоном. На стенді надрукована склад числа таблиця. Такий стенд стане незамінним помічником для педагога і чудовим матеріалом для навчання дітей. Радимо Вам обрати, замовити та купити недорого якісну та корисну продукцію на нашому сайті.

При необхідності ми завжди готові безкоштовно внести усі необхідні правки у дизайн стенду:

- змінимо мову текстового оформлення;

- додамо символіку та назву Вашого закладу

- змінимо розмір

- змінимо колірну гамму

- змінимо фонові зображення

- змінимо кількість та розмір кишень

02.04.19


РЯД АКТИВНОСТІ МЕТАЛІВ

Стенди для кабінету хімії – це пластикові фігурні стенди, призначені для доступного подання нової теми та повторення для кращого засвоєння вивченого раніше. На фігурних стендах подана інформація по профільним учбовим матеріалам для дітей певного віку. Виконані у кольоровій гаммі, відповідно віковим категоріям дітей. Стенди для предметних кабінетів будуть незамінними помічниками у вивченні профільних матеріалів.

Стенд для школи “Ряд активності металів” має прямокутну форму, з надрукованою кольоровою таблицею на білому фоні. Такий стенд стане дуже корисним для учнів, він допоможе вивчити та швидко зрозуміти і засвоїти навчальний матеріал з хімії. Радимо доповнити Ваш інтер’єр гарним та корисним стендом, який буде для Вас та дітей чудовим помічником. Замовити та купити недорого цей, або декілька стендів Ви можете як на нашому сайті, так і зателефонувавши нам. Радимо обрати, замовити та купити недорого якісну продукцію.

Стенди оформлюються українською або російською мовою. У разі потреби ми готові  внести потрібні Вам зміни у дизайн: додати символіку та назву навчального закладу, змінити кольорову гамму, фонове зображення, розмір та кількість кишень та інше.

Ми виконаємо замовлення на виготовлення стендів у максимально короткий термін.

Використання власного обладнання та відсутність економії на матеріалах надає нам абсолютну впевненість в якості та довговічності нашої продукції, тому ми надаємо  гарантію на усі стенди.

Власне обладнання, відсутність посередників та постійний моніторинг ринку стендів дозволяють нам стверджувати, що у нас завжди актуальні та найнижчі ціни по Україні.

Доставка по Україні від одного дня за допомогою таких перевізників, як Нова Пошта та Укрпошта дозволяють Вам придбати товари в нашому інтернет-магазині з будь-якого куточка України.

02.04.19Стенд для НУШ

Новая украинская школа – это инновационная тенденция в развитии педагогики на пути к прогрессивной западноевропейской системе образования, уверенно дистанцирующаяся от механизма принуждения и направленная на личный интерес ребенка. Сегодня многие говорят о несовершенстве старой системы и необходимости перехода к системе новой. Тем не менее, как в старой, так и в новой школе свое применения находят стенды наглядного информирования.

Одним из наиболее популярных здесь является групповой стенддерево. НУШ ставит одним из своих главных приоритетов тимбилдинг внутри класса, сплоченность коллектива и комфортное пребывание в нем каждого ребенка. Именно поэтому мы специально для вас разработали целую серию таких стендов и готовы продолжать ее разрабатывать вместе с вами!

27.03.19


 

БЕРЕЖІТЬ ВОДУ

75% поверхні Землі вкрито водою. 97,5% всієї води планети зосереджено в океанах, і лише решта 2,5% - прісна вода. 70% від всієї кількості прісної води перебуває у вигляді льоду. Решта 30% - це підземні води, до яких ми маємо доступ. Але більша їх частина настільки забруднена, що використовувати цю воду вже не можна.

І тільки 1% з цієї доступної води (близько 0,007% усієї води Землі) можна назвати чистою та придатною до "прямого" використання людиною. При чому 70% з неї витрачається на іригацію, 22% забирається промисловістю і лише 0,08% використовується в побуті.

Вода - це дорогоцінний дар нашого життя на землі та найцінніший подарунок для людства за своєю природою. Життя на землі можливе тільки завдяки наявності води. Таким чином, ми усі повинні розуміти важливість чистої води на землі та намагатися щосили уникати її втрат. Ми повинні зберегти нашу чисту воду від загрози забруднення відходами промисловості, стічними водами, токсичними хімічними речовинами й іншими відходами. Використайте екологічний знак "Бережіть воду" як нагадування про необхідність економно відноситися до витрачання такого цінного ресурсу, як чиста вода, для підтримки якості водопостачання та уникнення проблем, пов'язаних з нестачею води в майбутньому.

Враховуючи той факт, що знак "Бережіть воду" - маловідомий для розуміння, що оточує, ми пропонуємо 2 варіанти виготовлення : квадратної форми з графічними символами та варіант прямокутної форми з пояснювальним написом. Область експлуатації вологостійких знаків (на пластиковій основі, у вигляді наклейки) : приміщення, вулиця.

22.03.19


СТЕНДИ В КАБІНЕТ МАТЕМАТИКИ


Відомий математик, механік, астроном, фізик та філософ Анрі Пуанкаре визначав математику, як «мистецтво називати різні речі одним і тим же ім’ям». Вона потрібна для вивчення багатьох шкільних дисциплін. Тому знайомство школярів із таким предметом починається ще в початкових класах — розвиток уміння рахувати. Полегшити вивчення дисципліни учням допоможуть спеціальні стенди. Це наочно представлена інформація, що постійно буде перед очима. Стенди в кабінет математики – креативно та яскраво оформлена підказка учням та допомога вчителям на уроках.

Предметний кабінет має вирізнятися поміж інших своєю атмосферою. Остання створюється завдяки спеціальним таблицям, вивіскам, цитатам визначних людей, портретам відомих діячів, прикладному матеріалу (макети геометричних фігур). Для математичного кабінету функцію особливих предметів виконують інформаційні стенди. Зміст може стосуватися однієї (якщо це стенд) або декількох тем (якщо це комплект стендів чи плакати з математики). Наприклад, розташовується інформація щодо:

-           назви чисел при діях (додавання, віднімання, множення, ділення);

-           одиниць вимірювання (часу, довжини, площі, маси);

-           таблиця множення;

-           таблиця Піфагора;

-           таблиця простих чисел;

-           таблиця квадратів;

-           формул геометричних фігур: периметр (трикутник, прямокутник, квадрат), площа поверхні, об’єм (призма, прямокутний паралелепіпед, піраміда, конус, циліндр);

-          правил диференціювання, знаходження первісних;

-           тригонометричних формул;

-           тотожності скороченого множення;

-           властивостей степенів, логарифмів;

-           теорема синусів, конусів;

-           цитати та портрети (фото) видатних математиків;

-           новин у світі математики;

-           теми уроку («сьогодні на уроці»).

Стенди можуть мати різне наповнення. Вибір змісту залежить від класу (початкова, середня чи старша школа) та навчального плану. Головне завдання стенду – жвава й оперативна взаємодія вчителя та школярів. Матеріали на стенді дозволяють оптимізувати навчальний процес. Це якісне засвоєння нового матеріалу й економія часу на уроці. Сучасний кабінет математики – оформлення приміщення яскравими стендами, що містять актуальну та необхідну інформацію зі шкільного предмету.

19.03.19


СТЕНДИ «СИМВОЛІКА УКРАЇНИ»

Стенди «Державна символіка України» - патріотичні та інформаційні барвисті стенди для підприємств і навчальних закладів. Стенди з гімном, гербом, прапором України також відмінно впишуться в інтер'єр закладів охорони порядку і охорони здоров'я.

Наша команда дизайнерів приймає замовлення на розробку макетів і виготовлення стендів з державною символікою. Виготовлення стендів займає 7-10 днів.

Стенди з ПВХ і МДФ, стандартних і нестандартних розмірів саме для інтер'єру вашого приміщення, стенди з кишенями, стенди книжки та інші види стендів з державною символікою з радістю виготовимо і доставимо по всій Україні.

Текстове оформлення стендів виконується українською або російською мовою. При необхідності ми завжди готові безкоштовно внести усі необхідні правки у дизайн (додамо символіку та назву вашого навчального закладу, змінимо регіональну символіку, розмір, колірну гамму, фонове зображення, кількість та розмір кишень і т.д.). Також виготовимо будь-який стенд по Вашому макету.

Стенди «Символіка України» будуть актуальні скрізь:

Стенди для дитячих садків, як правило, йдуть з дитячими зображеннями в яскравих і барвистих кольорах і включають не тільки символіку України, а й українські атрибути, такі як калина, хатки, соняшники і діти в національному вбранні. Таким чином, вихователі з самого дитинства можуть прищеплювати малюкам українські цінності і пізнавати українську культуру.

Стенди символіка України для школи замовити пропонується в більш лаконічному стилі з чітким виділенням офіційних державних символів: герб, гімн, прапор. Повісивши їх в школі, вчителям буде простіше прищепити своїм вихованцям такі якості як патріотизм, почуття обов'язку і усвідомлене ототожнення себе як громадянина України

Державна символіка для державних установ, організацій, офісів і підприємств створюється у відповідності з усіма канонами, в стриманих кольорах і строгому стилі. Символи не тільки будуть виявляти позицію працівників закладу, а й піднімати патріотичний дух і згуртує колектив.


14.03.19


КУТОЧКИ ПРИРОДИ

Куточки природи в дитячому саду — це не просто цікава деталь інтер’єру навчального закладу для малюків. Куточки в дитячому саду, в яких знаходяться різні рослини і тварини, вчать малюків цінувати красу природи. Діти, які регулярно спостерігають за мешканцями живого куточка в групі дитячого саду, вчаться усвідомлювати і приймати такі важливі поняття, як доброта і відповідальність.

Спостереження за рослинами допомагають малюкам цінувати природне розмаїття, розуміти різницю в порах року, і усвідомлювати необхідність своєчасного догляду за флорою.

Куточки для дитячих садів — це необов’язково лише флора і фауна. В оформленні куточків в дитячому садку певне місце відводиться виробам, виконаним дітьми, цікавих книжок, малюнків і цікавим настільним іграм, в які малюки можуть у будь-який час пограти.

Основний елемент будь-якого куточка природи в дитячому саду — це рослини. Вибираючи рослини для оформлення куточків в дитячому садку необхідно звернути особливу увагу на їх різноманітність. Чим більше буде представлено різних рослин в дитячому куточку — тим цікавіше буде перебування малюків поруч з ними. Діти повинні розуміти, що існує величезна кількість рослин, і що за кожним з них потрібен свій власний особливий догляд.

Вихователям, які бажають навчити дітей турботи про когось і прийняття відповідальності за свої вчинки, рекомендується обов’язково завести в дитячому куточку будь-яких тварин. Необхідно пам’ятати, що утримання тварин у дитячому садку допускається лише з дозволу санітарного епідеміологічного нагляду, тому всі представники фауни, які будуть жити в дитячому саду, обов’язково мають бути оглянуті спеціалістом. Не допускається також розміщення в куточках природи в дитячому саду тварин, взятих з вулиці.

Колективна турбота про малюків вихованців навчить їх взаємодії між собою. Малюки зрозуміють, що значить робота в команді, вислуховування чужої думки і відповідальність. Діти, які зазвичай неохоче йдуть в дитячий сад, завдяки наявності живого куточка, можуть змінити свою думку, і незабаром почати приходити туди навіть раніше, ніж інші однолітки.

 

14.03.19

 

ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ

ПРОЕКТ КОНЦЕПЦІЇ  РЕАЛІЗАЦІЇ  ДЕРЖАВНОЇ  ПОЛІТИКИ У СФЕРІ  РЕФОРМУВАННЯ  ЗАГАЛЬНОЇ  СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА»

Міністерство освіти планує збільшити кількість електронних підручників в українських школах. Про це повідомляє прес-служба освітнього відомства.

З цією метою Міністерством освіти підготовлені зміни до плану запровадження Концепції «Нова українська школа», якими передбачено поетапне збільшення як кількості класів, в яких проводиться експериментальна робота, так і кількості електронних підручників, що використовуються в кожному класі. Документ вже винесений для громадського обговорення.

В освітньому відомстві наголошують, що реалізація експерименту надасть можливість дослідити на практиці особливості використання електронних підручників та порівняти їх ефективність з паперовими.

У зв'язку з цим, у МОН повідомляють про потребу здійснити придбання у 2019 році електронних підручників для учнів 1, 5 та 10 класів та внести відповідні зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903.

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 24 плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Пунктом 24 розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903 «Про затвердження плану заходів на 2017–2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» передбачений експеримент щодо електронних підручників, що здійснюється в т. ч. шляхом їх апробації. Цим розпорядженням, а також наказом Міністерства освіти і науки України від 31 серпня 2018 р. № 957 передбачено поетапне збільшення як кількості класів, в яких проводиться експериментальна робота, так і кількості електронних підручників, що використовуються в кожному класі.

Реалізація експерименту дасть можливість дослідити на практиці особливості використання електронних підручників, порівняти їх ефективність з паперовими. Зважаючи на зазначене вище є потреба здійснити придбання електронних підручників для учнів 1, 5 та 10 класів у 2019 році та внести відповідні зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903.

Зауваження та пропозиції до проекту можна  надсилати до 14 березня 2019 року на електронну пошту b_kudrenko@mon.gov.ua

За матеріалами Інтернет видань

26.02.19


СТЕНДИ В КАБІНЕТ ІНФОРМАТИКИ

Ми пропонуємо вам купити стенди в кабінет інформатики, які істотно підвищують рівень і швидкість пізнання комп'ютерних наук. Адже в століття наукового і технічного прогресу просто необхідно дати учням можливість підвищити швидкість обробки сприймають інформації. Однією з найважливіших дисциплін, які викладають ще з початкової школи, є інформатика. Ще якихось десять років тому базові знання цієї науки надавалися тільки учням випускних класів старшої ланки. Зараз же ситуація істотно змінилася - дітям вже з першого класу належить потрапити за парту кабінету комп'ютерних дисциплін.

Такі зміни в програмі викликані тим, що сьогодні фахівець практично в будь-якій сфері, є професійно - непридатним без базових навичок володіння комп'ютером. А для того, щоб зайняти високооплачувану посаду і зовсім потрібно володіти вміннями на рівні хакера. Саме тому так важливо дати можливість дитині, ще з перших невпевнених кроків навчання, отримати якомога більше інформації і якісно її засвоїти на все життя, а незамінний помічників в єтом стане грамотне оформлення кабінету інформатики.

У нашому каталозі можна знайти широкий асортимент стендів для кабінету інформатики, що відносяться до різних розділів комп'ютерної науки. Ви зможете підібрати тематичні стенди в кабінет інформатики, які будуть корисні, як для учнів початкової школи, так і навчаються в старших класах.

Ученими зi свiтовим iм'ям доведено, що діти краще сприймають інформацію підкріплену графічно. Наші стенди в кабінет інформатики виконані в яскравих кольорах. Це забезпечує залучення уваги школярів без відриву від навчального процесу. Інформація викладена простою і зрозумілою мовою без складних наукових термінів, щоб легше сприймалася і запам'ятовувалася дитиною. Ілюстрації на стендах допоможуть дітворі засвоїти все необхідні матеріали, і пов'язати отримані знання з візуальними образами.

Також у нас ви зможете знайти стенди в комп'ютерний клас різної форми і розмірів - це зроблено з метою спрощення підбору плаката для навчальної аудиторії будь-якої площі. Купуючи товари у нас, ви можете бути впевнені, що вони зроблені з якісних екологічно чистих матеріалів, абсолютно нешкідливих для здоров'я підростаючого покоління. Покриття кожного продукту, представленого на сторінці, має спеціальний захисний шар, що оберігає плакат від передчасного вигоряння і настання стану непридатності. Купивши стенди в кабінет інформатики у нас, ви істотно підвищите якість навчання школярів, при цьому, не зазнаючи величезні фінансові витрати. Ми чекаємо вашого дзвінка!

26.02.19

 

КУПИТЬ СТЕНДЫ В ШКОЛУ

Стенды - неотъемлемый атрибут любой современной школы, однако когда поднимается вопрос, где именно купить стенды для школы, да еще и качественные, да еще и по выгодной цене, многие теряются. Это можно понять, ведь не в каждом городе есть компания, изготавливающая стенды, а интернет рекламирует не то, что в самом деле стоит внимания, а то, в раскрутку чего вкладываются средства. Наш же товар изготавливается в собственных цехах, поэтому за его качество мы отвечаем персонально. Вот краткий перечень наших направлений:

Стенды из ПВХ

Кабинетные таблички

Баннеры

Вывески

Удобно и то, что наш товар доставляется по всей Украине, в том числе и на адреса. Все зависит от выбранного вами плана доставки. За более детальной информацией обращайтесь к нашим специалистам.

02.04.19


ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Захист Вітчизни, незалежності і територіальної цілісності України є священним обов'язком кожного її громадянина. Збройні Сили України — необхідна умова забезпечення суверенітету нашої держави, недоторканності її кордонів.

Кожна держава повинна мати свою армію, що захищатиме її інтереси тоді, коли дипломатичні методи виявляться безсилими. Україна — як незалежна держава — має бути готовою відстоювати свою омріяну у віках і недавно здобуту незалежність. Хоч нині не існує безпосередньої загрози війни для нашої країни, але не поодинокими є воєнні конфлікти, терористичні акти, зберігається напруженість у різних куточках Земної кулі.

Національна безпека держави залежить не лише від боєздатності її збройних сил, а й від діяльності інших військових формувань, покликаних забезпечувати належний громадський порядок, не допускати на своїй території збройних конфліктів, боротися з тероризмом, а також захищати населення в надзвичайних ситуаціях в мирний і воєнний час.


ПІДГОТОВКА ДО ЗАХИСТУ ВІТЧИЗНИ — ОБОВ'ЯЗОК КОЖНОГО ГРОМАДЯНИНА

Розвиток національних Збройних Сил, бойова готовність армії та. флоту значною мірою обумовлюються рівнем підготовленості юнаків до строкової військової служби, до захисту Батьківщини. Строкова військова служба відповідно до Конституції е почесним обов'язком кожного громадянина (чоловічої статі). Це нелегкий, але дуже важливий і необхідний для суспільства вид діяльності; що характеризується складністю, високою напруженістю, динамічністю, суворою регламентацією, специфічністю спілкування. Усе це вимагає спеціальної підготовки. Готовність до служби в армії, що формується у навчально-виховному процесі, залежить від зусиль держави, сім'ї, громадських організацій і від самого юнака, його свідомості, активності, наполегливості. Кожний юнак повинен добре розуміти, які саме знання та навички, якості та властивості характеру потрібні воїнові на початковому етапі військової служби.

У сучасній Україні допризовна підготовка здійснюється на підставі Закону «Про загальний військовий обов'язок і військову службу», в якому зокрема зазначається: «Оборона країни від збройної агресії належить до найважливіших функцій держави і є справою всього народу України. Захист України — конституційний обов'язок кожного її громадянина».

Виховна робота в Зброй­них Силах України - це си­стема організаційних, морально-психологічних, інформаційних, педагогіч­них, правових, культурно-просвітницьких та військо­во-соціальних заходів, спрямованих на формуван­ня і розвиток у воїнів про­фесійно-необхідних психо­логічних якостей, мораль­ної свідомості, що мають, забезпечити високу бойову і мобілізаційну готовність органів управління з'єд­нань і частин, зміцнення військової дисципліни і правопорядку, згуртування військових колективів.

Головна мета виховання воїна полягає у формуванні його як грома­дянина, патріота своєї держави, який на основі набуття життєвого, соціального та професійного досвіду, фізичного удосконалення, успадкування історичних, культурних та духовних надбань українського на­роду досягне достатнього рівня особистого розвитку для відстоювання націо­нальних інтересів України.

22.02.19

 

ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

 

 

9 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року   № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Закон України «Про освіту» доповнено пунктом, яким передбачено, що булінг (цькування) це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

 • систематичність (повторюваність) діяння;
 • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
 • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Крім цього, внесено відповідні доповнення до статей Закону «Про освіту», які визначають права та обов’язки засновника та керівника закладу освіти, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу здобувачів освіти та їхніх батьків.

Зокрема, передбачено обов’язок засновника закладу освіти вживати заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу.

Керівник закладу освіти має забезпечувати створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:

 • розглядати заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видавати рішення про проведення розслідування;
 • забезпечувати виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
 • повідомляти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Передбачено також  зобов’язання закладів освіти забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до правил поведінки здобувача освіти в закладі освіти, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, порядку подання та розгляду заяв (з дотриманням конфіденційності) про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків.

Педагогічні працівники: мають право на захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю;

зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Зміни щодо протидії булінгу внесено також до спеціальних законів «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про вищу освіту».

Запроваджується адміністративна відповідальність за булінг. Так, доповненою статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що булінг (цькування), що вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Також передбачено, що неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів поліції про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

За матеріалами освітніх сайтів

25.01.19

СТЕНДИ ДЛЯ ДНЗ

Стенди для ДНЗ — це естетично оформлені щити або стійки, які розміщують у перевдягальнях груп, коридорах закладу дошкільної освіти та інших видимих місцях з метою подання актуальної та оперативної інформації для педагогів, вихованців та їхніх батьків.

Під час створення інформаційного стенда приділіть основну увагу таким моментам:

 • розміщення;
 • грамотність та естетичність оформлення повідомлень;
 • зручність та креативність подачі матеріалів;
 • орієнтування на запити батьків.

Розміщуйте стенди в приміщеннях груп або місцях, де батьки очікують дітей.

Доки батьки чекають, вони мають змогу: ознайомитися з корисною інформацією педагогічного, психологічного та організаційного спрямування, отримати оперативну інформацію, із блоку оголошень дізнатися про особливості функціонування закладу дошкільної освіти.

Наповнюючи стенди для ДНЗ, візьміть за основні такі критерії: актуальність, доступність, чіткість викладення.

Не подавайте розлогі теоретичні матеріали. Набагато ліпше сприймаються практичні рекомендації щодо виховання, розвитку, збереження й зміцнення здоров’я, харчування дітей. Зазвичай користуються популярністю у батьків блоки інформації з порадами педагогів та інших фахівців: практичного психолога, медичного працівника, учителя-логопеда тощо.

Дуже важливо подавати інформацію в зручній для сприйняття формі:

 • обрати оптимальний шрифт і розмір шрифту для читабельності текстів;
 • якісно відформатовувати тексти;
 • застосовувати темний колір для шрифту основного тексту;
 • виділяти заголовки й найважливіші повідомлення яскравими кольорами, іншим шрифтом, більшим кеглем (але не використовувати забагато способів привернення уваги).

Поділіть стенди для ДНЗ на два розділи:

 1. звіти про проведені заходи — репортажі та фотографії з тематичних заходів, родинних свят, туристичних походів тощо,
 2. важлива інформація — оголошення, графіки роботи консультпункту, пам’ятки тощо.

Оздоблюйте інформаційний стенд ілюстраціями: тематичними фото та зображеннями, малюнками та аплікаціями вихованців, фоторепортажами, колажами тощо.

19.02.19

 

Стенді для школи

Навчання у школі - дуже складний процес, але у школі усе покликане допомагати дитині впоратись із завданнями та отримати необхідні їй подальш знання. Наша компанія виготовляє стенді для школи самих різних напрямків, серед котрих:


Стенди для начальної школи

Оформлення кабінетів класних керівників

Стенди для вчительської

Охорона та безпека життєдіяльності

Правила дорожнього руху

Куточок для батьків

Розклад занять

Окрему увагу хотілося б звернути на власне виробництво, яке надає нам можливість не тільки контролювати якість виготовленої продукції, але й реалізувати її за максимально вигідними цінами.

15.04.19


УКРАЇНСЬКИЙ КУТОЧОК В ДИТЯЧОМУ САДКУ

Педагогам треба чітко розуміти, які посібники, вироби, дидактичні матеріали зберігаються у шафах вихователя, а які вироби та посібники є доцільними експонатами національного куточка. Не все підряд потрібно виставляти у цей осередок. Важливо зазначити, що коли відбуваються зміни в експозиції національного куточка, то це обов'язково прописується в календарному плані і на це  потрібно звернути увагу дітей (пояснити, з чим вони пов'язані, детально розглянути нові предмети чи вироби, провести спостереження та бесіду).

Український куточок в дитячому садку у першій та другій молодших групах може містити:

1. Ляльки - хлопчик і дівчинка в національному одязі;

2. Вироби народних промислів України:

 • посуд: миска, полумисок, горщик, макітра, глечик, куманець, барильце, горнятко (посуд можна ставити на рушник-стирок, а у святкові дні - на святковий рушник);
 • народні іграшки;
 • вишивки, вироби із соломи, лози, дерева, глини, ниток, тканини, тіста (ІІ молодша група);
 • музичні дитячі народні інструменти (яворівські сопілка, дзиґа, свищики (різної форми);
 • писанки (виставляються напередодні Великодня).

Виставляється по 1-2 предмети кожного виду виробу, які протягом року змінюються на інші, або змінюються на такі самі, але з іншим розписом тощо.

3. Альбом «Українські казки» з ілюстраціями до казок (поповнюються поступово). Різні види театрів за змістом казок.

4. Макет подвір'я з українською хатою, спорудами для свійських тварин та фігурки тварин.

5. Дидактичні ігри народознавчого змісту. Наприклад, «Збери з частин ціле», «Пазли з казками» тощо.

6. Книжки-розмальовки. У вихователів обов'язково повинні зберігатися у шафі  тематичні папки, збірки  або альбоми, які виставляються у національний куточок за потребою:

 • «Дитячий фольклор»;
 • «Народні ігри та іграшки»;
 • «Моя сім'я»;
 • «Український одяг для хлопчиків і дівчаток»;
 • «Українські страви» (ІІ молодша група);
 • «Моє селище» (ІІ молодша група).

 

14.02.19

 

ПРАВА ДИТИНИ

Дитинство – період життя людини, коли формуються найважливіші функції організму, активно здійснюється засвоєння моральних норм, знань і цінностей, що дозволяє малюку почуватися повноцінним членом суспільства.

Діти – це особлива соціально-демографічна група населення з віковими обмеженнями від народження до 18 років, яка має свої права, інтереси, специфічні проблеми, але не може відстоювати і захищати їх перед суспільством. Унаслідок цього сьогодні досить гостро постає проблема захисту дітей та їхніх прав.

Раніше у світі турбота про дітей та їхній захист розглядалися як надання допомоги тим, хто її потребує. Конвенція ж визначає нову концепцію, проголошуючи забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей обов’язком держави та суспільства, а не питанням доброї волі. Діти ще від народження мають усі основні свободи й невід’ємні права кожної людини.
Конвенція «Про права дитини» – міжнародний правовий документ, у якому закріплені гарантії прав дитини. Він поєднав у собі високі соціально-моральні та правові норми міжнародного стандарту й педагогічні основи спілкування дорослих із дітьми.

Держави-учасниці визнають, що кожна дитина має право на життя, максимально можливу міру виживання і здоровий розвиток. Кожна дитина має право вільно висловлювати свої думки, має право на свободу асоціацій і свободу мирних зборів. Жодна дитина не може бути об’єктом незаконного втручання в здійснення її права на особисте сімейне життя, недоторканість житла, таємницю кореспонденції, або незаконного посягання на її честь і гідність.

Дитина має право на доступ інформації, яка сприяє соціальному, духовному і моральному благополуччю, а також здоровому фізичному та психічному розвитку дитини.

Держави-учасниці визнають права дитини на користування досконалими послугами системи охорони здоров’я, на користування благами соціального забезпечення, правана рівень життя, необхідного для фізичного, розумового, духовного, морального, соціального розвитку дитини.


Кожна дитина має право на освіту, на відпочинок і дозвілля, на захист від економічної експлуатації.

11.02.19

 

Оформление школьных кабинетов

Грамотное оформление школьных кабинетов – процесс тонкий и необходимый. И речь идет не только об эстетических свойствах дизайна, но и об информативности решений. Такие стенды, как родительский уголок или уголок класса, купить которые, в общем-то, не является чем-то сложным, на самом деле требуют к себе более пристального внимания, чем мы могли бы подумать, и должны быть подобраны очень точно, ведь каждый класс представляет собой совершенно особую группу людей, имеющую целую массу уникальных черт. В идеале, что бы такой стенд был разработан специально под ваш коллектив. Это не только возможно, но и очень просто при помощи наших дизайнеров и менеджеров. Изготавливается такой стенд из ПВХ, обклеенного пленкой с цветным принтом, кроме того, на стенде размещаются накладные пластиковые карманы для удобной замены содержимой в них информации.


27.03.19


КУТОЧОК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту є обов’язковим у консультаційних пунктах з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських (селищних) радах. У освітніх навчальних закладах, в усіх установах цієї галузі також обладнуються інформаційно-довідкові куточки та куточки “Цивільного захисту”.

Куточок  цивільного захисту створюються з метою доступного доведення необхідної інформації з питань цивільного захисту та повідомлень, розроблених на основі аналізу, особливостей місцевих умов та ймовірних місцевих небезпек, які можуть спричинити надзвичайні ситуації.

Інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту розміщують у легкодоступних для огляду місцях з масовим перебуванням людей (коридори, холи, вестибюлі тощо). Він являє собою стенди з тематично оформленими планшетами.

До змісту стендів інформаційно-довідкового кутка необхідно включати наступні тематичні розділи:

-         карту-схему, план території об’єкту з інформацією про розміри й межі потенційно небезпечних зон, ймовірні зовнішні загрози техногенного та природного характеру, наслідки яких можуть негативно впливати на життєдіяльність;

-         схему розміщення захисних споруд цивільного захисту, маршрути висування до них;

-         порядок проведення евакуації зі схемою розміщення та адресами збірних евакуаційних пунктів, рекомендації щодо готовності до проведення евакуаційних заходів;

-         рекомендації щодо засобів захисту від впливу небезпечних факторів імовірних загроз техногенного характеру та правил поведінки під час виникнення аварій та катастроф;

-         інформацію про імовірні загрози природного характеру (стихійні лиха) відповідно до пори року, наслідки яких можуть негативно впливати на життєдіяльність та рекомендації щодо засобів захисту від впливу небезпечних факторів сезонних загроз природного характеру і правил поведінки під час стихійного лиха;

-         порядок оповіщення (сигнали цивільного захисту) в разі виникнення надзвичайної ситуації та дії населення з отриманням даних сигналів;

-         пам’ятка щодо порядку зв’язку з екстреними службами допомоги та комунальними аварійними службами.

В освітніх навчальних закладах може міститись наступна інформація:

-         обов’язки персоналу закладу щодо організації захисту учнів, студентів і вихованців в разі виникнення аварії, катастрофи або стихійного лиха;

-         схема організації формувань цивільного захисту, їх завдання та порядок дій для проведення конкретних видів невідкладних робіт у процесі запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, перелік закріпленого обладнання, інструменту та майна, поіменні списки особового складу формувань з визначенням посад з цивільного захисту;

-         змінна інформація про сезонні загрози природного характеру (несприятливі погодні умови, небезпека на воді, гриби тощо);

-         розклад занять та консультацій за програмами підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях, документи щодо організації і проведення “Дня цивільної оборони та об’єктового тренування”.

29.01.19

 

КЛАСНИЙ КУТОЧОК СВОЇМИ РУКАМИ

Оформлення класного кабінету є невід’ємною частиною роботи педагога. Кожен вчитель прагне надати своєму куточку індивідуальність, підкреслити в ньому свій творчий потенціал і талант дизайнера.

Реалізувати свій задум можливо лише творчо – зробивши класний куточок своїми руками.

Як зробити класний куточок своїми руками

Процес виготовлення стенду включає кілька послідовних етапів:

 • вибір тематики;
 • вибір необхідних розділів, визначення їх загальної кількості;
 • створення зразка майбутнього стенду на папері;
 • вибір матеріалів для виготовлення стенда;
 • роботи з виготовлення куточка;
 • установка або монтаж стенда;
 • наповнення класного куточка інформацією.

Для початку необхідно приступити до створення зразка майбутнього стенду на папері. Потрібно намалювати за допомогою кольорових олівців, фломастерів або фарб, як буде виглядати класний куточок. Оформлення своїми руками дає можливість підключити до цього процесу дітей. Спільна творчість тільки зблизить учнів, допоможе розкрити їхні творчі задатки і буде сприяти розвитку естетичного смаку та уяви.

Класний куточок у школі, своїми руками оформлений

При наповненні класного куточка інформацією необхідно враховувати усі вимоги, що пред’являються до інформації такого роду, а також вікові особливості та інтереси дітей.

Потрібно також пам’ятати, що повідомлення на стендах підлягають обов’язковому систематичному оновленню. Для реалізації цієї вимоги можна підключити учнів, розподіливши обов’язки і закріпивши за ними свою ділянку стенду.

Обов’язки щодо оновлення навчальної інформації, розкладу занять, а також даних для батьків цілком і повністю покладаються на вчителя.

Стенд може містити не тільки малюнки і тексти, але й тематичні фотографії, що зробить досить оригінальним виготовлений класний куточок у школі своїми руками. Фото на стенд можуть пропонувати і самі учні, що значно підвищить коефіцієнт їх участі в загальній роботі.

Своєчасне і якісне оновлення, грамотна подача тексту допомагають підтримувати інтерес учнів і батьків до життя класу, а також значно спрощує роботу вчителя, роблячи її більш ефективною та плідною.

Дотримання всіх зазначених вимог є гарантією успішного і якісного виконання роботи. Виготовлений класний куточок своїми руками принесе радість і задоволення. Не потрібно боятися творити і фантазувати, адже саме від здібностей і таланту вчителя залежить успіх розпочатої справи.

25.01.19

 

РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ

У 2019 пройти сертифікацію можуть вчителі початкових класів, які мають стаж роботи на відповідній посаді (на момент їх реєстрації) не менше двох років.

Щоб успішно зареєструватися для участі в пілотній сертифікації педагогів, потрібно виконати ряд послідовних дій.

1. Ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників (далі - Положення).

2. Підготувати необхідну інформацію і документи:

Створити до початку реєстрації веб-папку на одному з файлообмінників, в яку до 1 липня необхідно завантажити матеріали е-портфоліо учасника сертифікації; зберегти адресу (посилання) папки і вказати її в реєстраційній формі.
Взяти в навчальному закладі, в якому працює педагогічний працівник, довідку.

3. Створити і оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Увага! Не створюйте реєстраційної картки, якщо ви не плануєте брати участь в сертифікації або не плануєте завершити процедуру реєстрації відправкою документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Щоб зареєструватися для проходження сертифікації, натисніть посилання «Реєстрація».
Перейшовши на сторінку реєстрації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, необхідно:

 • уважно відзначити дані при заповненні онлайн форми;
 • згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його;
 • заповнити власноруч заяву, вказавши в ньому бажання взяти участь в сертифікації, підтвердивши факт ознайомлення з Положенням, і засвідчити заяву особистим підписом.

Увага! Якщо буде сформовано гранична кількість бланків реєстраційних карток-заяв за квотою учасників сертифікації, встановленої МОН, то програма не дозволить створити реєстраційну картку-заяву.

4. Сформувати комплект з таких реєстраційних документів:

 • оформлена реєстраційна картка-заява;
 • копія паспорта громадянина України (сторінки з фотографією, прізвищем, ім'ям та по батькові), а в разі його відсутності - іншого документа, що посвідчує особу педагога;
 • копію одного з таких документів:

- довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи платника податків, або картки фізичної особи - платника податків або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків).

 • довідку з навчального закладу, в якому працює педагогічний працівник.

У разі необхідності слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та / або свідоцтва про шлюб, і / або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, в документах яких є розбіжності в персональних даних).
Увага! На копіях документів напишіть згідно з оригіналом (без лапок), поставте підпис, вкажіть свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

5. Надіслати комплект документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти рекомендованим поштовим відправленням або через призначеного. Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті (в разі передачі самостійно - в день отримання, зафіксованим в регіональному центрі).

6. Отримати повідомлення учасника сертифікації. Регіональний центр буде посилати рекомендованим поштовим відправленням за вказаною в реєстраційній картці-заяві адресою повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам - логін і пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

Наголошуємо, що регіональний центр може відмовити заявнику в реєстрації для участі в сертифікації через:

 • ненадання документа (-ів), який (і) підтверджує (ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;
 • надання недостовірної інформації;
 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
 • надання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;
 • надання/відправки реєстраційних документів після закінчення встановленого терміну реєстрації.

За матеріалами сайту Освіта.юа

22.01.19


СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ: ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЕР

У 2019 році стартує пілотний проект сертифікації вчителів, у якому зможуть взяти участь одна тисяча вчителів початкових класів. Міністерство освіти надає роз'яснення щодо основних норм Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників», що затверджена Кабінетом Міністрів наприкінці грудня.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Єдина обов’язкова вимога до вчителів, що не змінюватиметься впродовж пілотування, – наявність стажу роботи не менше двох років.

Зареєструватися на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.

Загалом сертифікація складатиметься з 3 етапів:

 • вивчення практичного досвіду роботи педагога. За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти, що формує пул незалежних освітніх експертів – викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо. До кожного вчителя виїжджатиме щонайменше 2 експерти, щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною. За попереднім графіком виїзди експертів триватимуть 2 періоди: з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го. До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише 1 раз, зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на власну електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до їхнього приїзду.
 • зовнішнє незалежне тестування. За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. За попереднім графіком воно відбуватиметься у період між 2-ю половиною жовтня – початком листопада (в період масових канікул).
 • електронне портфоліо. Воно має містити: заповнену анкету самооцінювання; опис власного навчального заняття (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відео-фрагмент уроку); додаткові матеріали (за бажанням педагога). Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

Визначатиме результати сертифікації спеціально створена експертна комісія при МОН, до якої увійдуть представники УЦОЯО, ДСЯО, МОН та громадськості.

Комісія встановлюватиме порогові бали з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування.

Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ про це усі вчителі,  які за кожною із цих складових набрали кількість балів, яка дорівнює або перевищує порогові бали.

Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити електронне портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником Сертифікації.

Сертифікат не може бути виданий учаснику, який:

 • не брав участь в одній зі складових сертифікації;
 • не створив власне е-портфоліо та не завантажив його;
 • проводив репетицію (репетиції) навчального заняття (навчальних занять).

Для вчителя, що успішно пройшов сертифікацію:

 • передбачається надбавка 20% до заробітної плати впродовж 3 років чинності сертифікату;
 • зараховуватиметься успішне проходження сертифікації як чергове (позачергове) проходження атестації з присвоєнням працівникам наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії.

Сертифікація базуватиметься на трьох основних засадах:

 • добровільність;
 • роботу вчителів оцінюють освітяни, а не чиновники;
 • непроходження сертифікації не несе жодних наслідків.

За матеріалами сайту Освіта.юа

14.01.2019


Стенди для початкової школи недорого

Усі ми добре знаємо, яке важливе значення для маленької дитини мають яскраві картинки та ілюстрації, і діти їх люблять. Саме з них ми беремо більшість необхідної інформації у ранньому віці, а деякі слова чи образи ще довго залишаються у нашій пам'яті. Ось декілька простих кроків, як отримати стенди для початкової школи недорого та швидко:

Обираємо необхідну позицію у нашому каталозі.

Телефонуємо за номером, вказаним на нашому сайті.

Узгоджуємо з менеджером строки та варіант доставки.

Отримуємо стенд.


Якщо у першому кроці вам не вдалося знайти стенд, що підходить саме вам, то ви можете сміливо переходити до другого кроку і у телефонному режимі озвучити ваші побажання щодо дизайну та змісту стендів. Наші дизайнери залюбки їх виконають і ви будете впевнені, що отримаєте саме той стенд, що потрібен вашому класу.

15.04.19


МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ БЕСІД З УЧНЯМИ

Пам’ятка «Як себе поводити в місцях масового скупчення людей?»

Є багато прикладів масового скупчення людей, які були небезпечні для життя людини. Проживаючи або перебуваючи у великому місті, людина часто потрапляє в місця великого скупчення натовпу. Це концерти зірок естради, спортивні змагання, паради, агітаційні акції, політичні виступи та ін. Натовп може легко та швидко утворитися і в метро, гіпермаркетах та громадському транспорті.

Варто запам’ятати, що незнайомі люди поруч не завжди можуть мати позитивний настрій та доброзичливі наміри. Небезпека дії натовпу залежить від спонтанності та сили впливу на кожну людину окремо.

Натовп — це неорганізоване зібрання людей, що перебувають у безпосередній фізичній близькості і мають спільний об’єкт зацікавлення.

Натовп може бути:

 • випадковий (на місці дорожньо-транспортної аварії);
 • експресивний (карнавал, концерт зірки, релігійне свято — де люди відкрито виражають свої емоції: радість, щастя, гнів, горе);
 • конвенційний (групи вболівальників-фанатів);
 • активний або діючий (має 4 підвиди; панічний (люди уникають небезпеки), агресивний (жага вбивства та руйнувань), здирницький (ошукані вкладники фінансових пірамід, мародери) та бунтівний).

Уникати натовп потрібно, але й корисно знати правила поведінки в місцях масового скупчення людей.

Пам’ятка «Як подолати паніку?»

Паніка в перекладі з грецької мови означає «несвідомий жах, страх». «Паніка — явище загалу, психологічний стан, викликаний загрозливим впливом зовнішніх умов і виражається в почутті страху й прагненні будь-яким чином уникнути небезпечної ситуації».

Які зовнішні ознаки людини, яка панікує? Людина в паніці втрачає здатність реально сприймати події, обставини, реальність. Вона стає збудженою, занадто рухливою.

Чим небезпечна паніка? Паніка завжди зростає, якщо має взаємне зараження. Вона небезпечна тим, що блокує здатність реального сприйняття та раціонального мислення. Рецепт, який допоможе здолати, «вилікувати» паніку, — це спокій. Банально, але правда — зберігайте спокій.

Паніку необхідно «присікати в корені». Для того, щоб подолати сильний і раптовий страх, необхідно повільно вдихнути, розслабивши руки. За час вдиху порахуйте до трьох. Такий метод посприяє підняттю рівня ендорфінів (гормони, які відповідають за відчуття задоволення). Повторіть цю вправу кілька разів.

Часто буває так, що під час панічних атак волосся вздиблюється, а шкіра покривається так званими мурашками. Однак впоратися з такими виявами неспокою і страху досить легко. «Гусяча шкіра» зникне, варто лише зробити ковток гарячого чаю, який розслабить фолікули. Волосся можна просто пригладити.

Запам'ятайте: лише Ваша моральна готовність до сценаріїв надзвичайної ситуації надійно захистить Вас і Ваших близьких від паніки. Пам'ятайте: стрес — це не те, що з Вами трапилось, а те, як Ви це сприймаєте (Ганс Сельє).

за матеріалами журналу «Директор школи»

24.10.18

 

НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТА ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА

Реформою «Нова українська школа», що стартувала цього року, передбачено створення Національної освітньої онлайн-платформи.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що електронна платформа потрібна для повноцінного супроводу реформи освіти. «Для нас дуже важливо, – наголосила вона, — підтримати вчителів та надати інтерактивні онлайн-матеріали, які допоможуть якісно використовувати компетентнісні методики навчання. Також ця платформа мас відіграти важливу роль у підвищенні доступу дітей із сільських територій до якісної освіти».

Рамковими документами є Положення про Національну освітню електронну платформу та про електронний підручник.

У відповідь на виклики часу співробітники кафедри філософії і освіти дорослих Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України спільно з Науково-методичним центром «Агроосвіта» створюють унікальний освітній контент для професійного розвитку педагогів України.

Електронні освітні ресурси для професійного розвитку педагогів розміщено у віртуальній кафедрі педагогіки https://ppo.mk.ua та Медіатеці електронних засобів навчання https://nmcbook.com.ua.

Зрозуміло, що якщо кожен освітянин захоче підвищити кваліфікацію відповідно до вимог Нової української школи, сучасні університети просто не забезпечать очне навчання для всіх охочих. Для цього й створено Віртуальну кафедру андрагогіки то Медіатеку електронних засобів навчання, а також масові відкриті онлайн курси (МООС).

Масові онлайн-курси створюють десятки провідних університетів у всьому світі, а такі країни, як Франція, Китай та Йорданія заснували національні платформи МООС. Цього прагне й Україна.

Ще в 1968 році наукове видання Science and Technology писало, що в майбутньому комп'ютеризовані мережі будуть більш важливим джерелом інформації, ніж друковані видання чи телебачення. А в 1980 році одне з видань штату Айова (США) випускало щотижневу колонку «Яким буде життя у 2000 році». Один із текстів наголошував, що освіта буде тривати впродовж усього життя. Суспільство буде надавати можливість отримувати освіту протягом життя, незалежно від віку.

Усе здійснилося. Лише необхідно простягнути руку до комп’ютера й отримати знання... Яка це радість — навчатися й навчати, розвиватися й розвивати, вдосконалюватися й вдосконалювати впродовж усього життя!

за матеріалами журналу «Методист»

24.10.18

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
ЯК УБЕРЕГТИ ДІТЕЙ ВІД НЕГАТИВНОГО КОНТЕНТУ

•   Розмовляйте з підлітками про їхніх друзів в Інтернеті і про те, що вони там роблять. Запитуйте про людей, з якими підлітки спілкуються в соцмережах, і переконайтеся, що такі люди їм знайомі. Як учителям, так і батькам бажано створити власні сторінки. Так легше буде контролювати коло людей, з якими спілкується дитина.

•        Цікавтеся, якими чатами й дошками оголошень користуються підлітки і з ким вони спілкуються. Заохочуйте використання модерованих чатів і вимагайте, щоб вони не спілкувалися в приватному режимі.

•        Наполягайте, щоб підлітки обережно погоджувалися або не погоджувалися зовсім на особисті зустрічі з друзями з Інтернету. Нагадуйте про небезпеки, які можуть спричинити такі зустрічі.

•        Вимагайте від підлітків ніколи не надавати особисту інформацію через електронну пошту, у чатах, соцмережах, реєстраційних формах, особистих профілях і під час реєстрації на конкурси в Інтернеті. Нагадуйте, чим це може обернутися.

•        Допоможіть їм захиститися від спаму. Навчіть підлітків не надавати в Інтернеті власної електронної адреси, не відповідати на небажані листи і використовувати спеціальні поштові фільтри.

•         Постійно нагадуйте, що в кожному разі не можна використовувати Інтернет для хуліганства, поширення пліток або погроз.

•        Обговоріть із підлітком азартні онлайн-ігри та пов’язаний із ними ризик. Нагадайте, що дітям не можна в них грати.

•        Вивчить програми, які фільтрують інформацію з мережі Інтернет, наприклад, батьківській контроль у Windows.

•          Час від часу перевіряйте у браузері, які сайти відвідувала ваша дитина.

Якщо дитина настільки доросла, що розуміється в комп’ютері ліпше за вас і вміє «замітати сліди», зверніться по допомогу до професійного програміста — він напевно зможе відновити інформацію. Проводячи таку перевірку,        хоча б зрідка, ви зможете захистити свою дитину від багатьох ризиків.

Якщо ви застали дитину за відвідуванням сумнівних сторінок, не сваріть її, не підвищуйте голос, спробуйте обговорити ситуацію. Захистити дитину від Інтернету примусово ви не зможете. Здійснювати контроль можна лише коли дитина вам довіряє і знає, що ви довіряєте їй.

За матеріалами журналу «Методист»

24.10.18

 

ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКА ДІТЕЙ

ЗМІ, інформаційні та комунікаційні технології нині відіграють головну роль у житті дітей. Учні майже щодня дивляться телевізор, але дедалі більше часу вони проводять у мережі Інтернет, застосовуючи навички, які вони швидко здобувають самостійно або переймають у своїх однолітків.

Діти використовують інтерактивні засоби для гри, спілкування, написання блогів, прослуховування музики, розміщення власних фотографій і пошуку інших людей для спілкування в інтерактивному режимі.

Через нерівність між грамотністю щодо інформаційних засобів між дітьми й дорослими, більшість дорослих не знає про те, що роблять їхні діти в Інтернеті або як вони це роблять.

Нині в Україні понад 200 тис. дітей віком від 5 до 18 років користуються послугами Інтернет. І кількість юних користувачів зростає з кожним роком більше ніж на 30%, заразом лише 15% батьків знають про складнощі, з якими стикаються їхні діти в Інтернеті, та менше ніж половина батьків має уявлення про елементарні засоби безпеки в мережі.

Нині в Україні понад 60% дітей і підлітків щодня спілкуються в інтернет-чатах. Троє з чотирьох дітей готові поділитися приватною інформацією про себе і власну сім’ю в обмін на товари чи послуги. А кожна п’ята дитина щорічно стає жертвою Інтернет-зловмисників.

Віртуальний світ, з одного боку, дає дітям певні можливості, доступ до актуальної та корисної інформації, соціалізує молоде покоління тощо, а з другого всесвітня павутина здатна заподіяти реальну шкоду. Інтернет несе потенційну загрозу, рівень якої залежить від того, як його використовують.

Попри те, що в розвинутих країнах розроблено безліч проектів і програм для захисту дітей онлайн, у нашій країні, де значну частину користувачів Інтернету становлять діти й підлітки, таких програм поки ще дуже мало.

Тому школа насамперед має бути готова реагувати на такі виклики XXI століття, вона повинна «фільтрувати» зміст Інтернету для дітей і проводити заходи, присвячені Інтернет-безпеці учнів. Саме школа повинна згуртувати вчителів і батьків навколо такої проблеми і зробити все можливе, щоб дитина отримувала безпечну, вірогідну та зрозумілу інформацію із всесвітньої мережі.

Небезпека, що загрожує дітям в Інтернеті дуже серйозна, наприклад:

• проблеми технологічного характеру: недбалість дитини, яка відкрила вкладення електронної пошти або завантажила із веб-вузла файл чи небезпечний код, може призвести до потрапляння в комп’ютер вірусу;

«Ми витрачаємо так багато часу на бажання інших і на те, що мають Інші. Замість того, щоб розвивати власний унікальний досвід, ми жаліємо себе. Ми дивимося на те, як інші живуть, як хтось одягається, який будинок у сусіда, і цей перелік можна продовжувати і продовжувати. І поки ми женемося за цим безглуздим переліком чужих бажань, ми невблаганно старіємо, так і не зосередившись на власних бажаннях.» (Білл Гейтс)

•  доступ до сайтів із неприйнятним змістом: насильство, наркотики, порнографія, сторінки в соцмережах, які підштовхують молодь до самогубства, вбивства й чимало іншого, що спричиняє виникнення ненависті дискримінації тощо;

•        розголошення конфіденційної інформації: підлітків можуть умовити надати особисті відомості — її ім’я, прізвище, адресу, вік, стать або відомості про членів сім’ї;

•        контакт із незнайомцями через чати або електронну пошту;

•        неприємності, пов’язані з фінансовими втратами: можливість робити онлайн-покупки без відома дорослих.

Дитина проходить у власному психологічному розвитку певні стадії, які суттєво відрізняються одна від одної. Це також позначається на зацікавленнях. Педагоги повинні знати, які особливості мають діти в певному віці, щоб правильно зробити наголоси у своїх бесідах із дітьми про правила безпеки в Інтернеті.

Окрім того, потрібно враховувати, що діти починають опановувати Інтернет у різному віці: хтось у 14—17 років, хтось у 10—13 років, а хтось ще в дошкільному віці.

Початкова школа. Для дітей 7—10 років сім’я на першому місці.

У них лише починає розвиватися відчуття моральної та статевої індивідуальності, й вони зазвичай цікавляться життям старших дітей.

Діти такого віку починають активно самостійно освоювати віртуальний простір, люблять відвідувати різні сайти Інтернету, грати в мережеві ігри, починають спілкуватися в дитячих чатах, прагнуть використовувати електронну пошту для листування з друзями. Однак слід пам’ятати, що вони можуть заходити на сайти й чати, відвідувати які батьки їм забороняють.

У вихованні в учнів Інтернет-безпеки найголовнішу роль відіграють батьки. Оскільки більшість часу в Інтернеті діти проводять вдома, слід організовувати бесіди з батьками, під час яких варто звернути їхню увагу на такі рекомендації:

•        навчіть дітей радитися з учителями й батьками, перш ніж відкрити інформацію через електронну пошту, чати, дошки оголошень, реєстраційні форми й особисті профілі;

•        навчіть дітей не завантажувати програми, музику або файли без дозволу дорослих;

•        дозволяйте дітям заходити на дитячі сайти лише з гарною репутацією й контрольованим спілкуванням;

•        розмовляйте з дітьми про їхніх друзів в Інтернеті і про те, що вони там роблять, так, ніби йдеться про друзів у реальному житті;

•        привчіть дітей повідомляти вам, коли щось турбує їх або хтось у мережі погрожує їм. Залишайтеся спокійними й нагадайте своїм дітям, що вони в безпеці, якщо розповіли все вам. Похваліть їх і спонукайте підійти ще раз, якщо випадок повториться.

Основна школа. 10—15 років — доба швидких змін у житті дитини. І хоча діти в цьому віці все ще залежні від батьків, вони вже прагнуть отримати певну свободу дій, починають цікавитися світом навколо, і відносини з друзями стають по-справжньому важливими.

Діти цього віку вже використовують Інтернет для розробки шкільних проектів. Окрім того, вони завантажують музику, користуються електронною поштою, грають в онлайн-ігри та заходять на сайти своїх кумирів. Дедалі частіше їх улюбленим способом спілкування стає миттєвий обмін повідомленнями.

Для дітей цього віку бажання з’ясувати, що вони можуть собі дозволити робити без дозволу дорослих, абсолютно нормальне.

Ключові моменти управління Інтернет-безпекою в цьому віці, на які потрібно звернути увагу батьків:

•        розкажіть дітям про відповідальність, гідну поведінку в Інтернеті;

•        розкажіть про основні небезпеки та правила безпечного використання мережі Інтернет;

•        вимагайте від дітей нікому не повідомляти особисту інформацію, зокрема прізвище, ім’я, домашню адресу, номери телефонів, назву школи, адресу електронної пошти, прізвища друзів або родичів, власні нікнейми у програмах миттєвого обміну повідомленнями, вік або дату народження через електронну пошту, у чатах, системах миттєвого обміну повідомленнями, реєстраційних формах, особистих профілях і під час реєстрації на конкурси в Інтернеті;

•        наполягайте, щоб діти ніколи не погоджувалися на особисті зустрічі з друзями по Інтернету без присутності дорослих;

•     привчіть дітей повідомляти вам, коли їх щось турбує або хтось у мережі погрожує їм; залишайтеся спокійними й нагадайте своїм дітям, що вони в безпеці, оскільки розповіли вам про погрози; похваліть їх і спонукайте підійти ще раз, якщо випадок повториться;

•        діти в жодному разі не повинні використовувати мережу для хуліганства, поширення пліток або погроз іншим людям.

Старша школа. Підлітки здебільшого проходять через період низької самооцінки, шукають підтримку в друзів і неохоче слухаються батьків, шукають власне місце у світі і намагаються здобути незалежність. Водночас вони охоче долучаються до сімейних цінностей. У такому віці підлітки вже повноцінно спілкуються з навколишнім світом. Вони сповнені новими ідеями, але їм бракує життєвого досвіду.

У такому віці діти вже знають про те, яка інформація буває в Інтернеті. І абсолютно нормально, що вони хочуть усе це самостійно побачити, почути, прочитати.

Вони завантажують музику, користуються електронною поштою, службами миттєвого обміну повідомленнями і грають в онлайн-ігри. Більшість користується чатами й спілкується у приватному режимі.

Хлопчики в такому віці схильні порушувати всі обмеження і жадають чорного гумору, крові, азартних ігор і картинок для дорослих.

Дівчатам більше подобається спілкування в чатах, соцмережах тощо. Слід пам’ятати, що жінки більш чутливі до сексуальних домагань в Інтернеті. Мережева безпека підлітків — складне завдання, оскільки про Інтернет вони знають зазвичай більше, ніж їхні батьки.

Через те завдання школи полягає в тому, щоб повідомити батькам, що їхня участь у формуванні Інтернет-безпеки на цьому етапі обов’язкова і від неї може залежати безпека життя їхніх дітей.

Оскільки за статистикою міжнародних організацій із захисту прав дітей підлітки найчастіше стають заручниками зловмисників, які використовують Інтернет, щоб змусити дітей видати особисту інформацію, а також педофілів, які шукають нових жертв, тому ліпше підготувати пам'ятку для батьків і роздати її на батьківських зборах.

За матеріалами журналу «Методист»

24.10.18

 

НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТНЯ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА

Реформою «Нова українська школа», що стартувала цього року, передбачено створення Національної освітньої онлайн-платформи.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що електронна платформа потрібна для повноцінного супроводу реформи освіти. «Для нас дуже важливо, – наголосила вона, — підтримати вчителів та надати інтерактивні онлайн-матеріали, які допоможуть якісно використовувати компетентнісні методики навчання. Також ця платформа мас відіграти важливу роль у підвищенні доступу дітей із сільських територій до якісної освіти».

Рамковими документами є Положення про Національну освітню електронну платформу та про електронний підручник.

У відповідь на виклики часу співробітники кафедри філософії і освіти дорослих Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України спільно з Науково-методичним центром «Агроосвіта» створюють унікальний освітній контент для професійного розвитку педагогів України.

Електронні освітні ресурси для професійного розвитку педагогів розміщено у віртуальній кафедрі педагогіки https://ppo.mk.ua та Медіатеці електронних засобів навчання https://nmcbook.com.ua.

Зрозуміло, що якщо кожен освітянин захоче підвищити кваліфікацію відповідно до вимог Нової української школи, сучасні університети просто не забезпечать очне навчання для всіх охочих. Для цього й створено Віртуальну кафедру андрагогіки то Медіатеку електронних засобів навчання, а також масові відкриті онлайн курси (МООС).

Масові онлайн-курси створюють десятки провідних університетів у всьому світі, а такі країни, як Франція, Китай та Йорданія заснували національні платформи МООС. Цього прагне й Україна.

Ще в 1968 році наукове видання Science and Technology писало, що в майбутньому комп'ютеризовані мережі будуть більш важливим джерелом інформації, ніж друковані видання чи телебачення. А в 1980 році одне з видань штату Айова (США) випускало щотижневу колонку «Яким буде життя у 2000 році». Один із текстів наголошував, що освіта буде тривати впродовж усього життя. Суспільство буде надавати можливість отримувати освіту протягом життя, незалежно від віку.

Усе здійснилося. Лише необхідно простягнути руку до комп’ютера й отримати знання... Яка це радість — навчатися й навчати, розвиватися й розвивати, вдосконалюватися й вдосконалювати впродовж усього життя!

 

за матеріалами журналу «Методист»

08.10.18

ШКОЛИ НЕ КОНКУРУЮТЬ

Найвизначнішою й найважливішою подією у фінській політиці освіти стало створення загальноосвітньої школи у 1970-х роках. Одним з найважливіших рішень у системі цінностей фінської загальноосвітньої школи було запропонувати кожній дитині у Фінляндії рівні можливості отримання освіти. Паралельна шкільна система, в якій студенти народної школи змагаються за місця в середній школі, перетворилася на дев’ятерічну загальноосвітню школу і тепер кожен з них має можливість вступити до середньої школи або професійно-технічного училища. Усунення ранньої конкуренції може розглядатися як найбільш фундаментальна реформа базової освіти, яка удосконалила фінську шкільну систему.

Хтось може сказати, що помітив конкуренцію у фінських школах, —   це внутрішнє прагнення робити все якомога краще. Викорінення конкуренції — це один з визначальних принципів роботи директорів фінських шкіл. Спостерігаючи за фінською політикою освіти й дискусіями навколо неї, ви почуєте глибокий підтекст про людську гідність. В описі фінської школи ви не зустрінете рейтингу найкращих результатів, імен успішних студентів або вчителів на мармурових плитах.

Ви помітите відсутність стандартизованого тестування й дошок з результатами екзаменів на тлі неконкурентної атмосфери фінської шкільної системи. Обидві вищезгадані характеристики освіти, як правило, спрямовані на стандартизацію шкіл. Більше того, там, де є національні стандарти й вимірювані параметри, є й рейтинги шкіл і, врешті-решт, поділ шкіл на хороші й погані.

Хоча той факт, що всі школи різні, визнаний, зрозумілий і оцінений у Фінляндії, дехто все ще намагається розгледіти соціальні та економічні причини, які виливають на освіту. Це явище спостерігається в багатьох країнах світу, але якщо в системі освіти домінує внутрішня конкуренція, це погано і для директорів, яких неминуче будуть ділити на гарних та поганих керівників. Успіхи й поразки стають тягарем, що в найгіршому випадку призведе до проблем з вирішенням питань на роботі й відчуттям безцільності роботи.

За матеріалами книги Арі Пока «Вищий клас . Шкільне управління по-фінські»

 

 

ХОУМСКУЛІНГ – АЛЬТЕРНАТИВА В СИСТЕМІ ОСВІТИ

Хоумскулінг – це спосіб отримання освіти, який передбачає вивчення загальноосвітніх предметів поза школою (вдома, в освітніх центрах).

Термін «хоумскулінг» ще недавно багатьох лякав і був незрозумілий. Але сьогодні, незважаючи на існуючі в суспільстві міфи про нього, це вже досить поширена альтернатива в системі загальної середньої освіти.

У чому ж  звинувачують хоумскулінг?

Відсутність соціалізації

Нібито дитину позбавляють колективу, а з ним і соціалізації. Правда всі забувають про те, що в разі домашнього навчання вчителем, а заодно і колективом є не мама чи тато одноосібно, а найрізноманітніші гуртки, освітні центри, педагоги, малокомплектні групи таких самих хоумскулерів. Тобто варіантів взаємодії дитини з іншими людьми маса, як особистих, так і дистанційних (через інтернет). Домашня освіта не означає сидіння вдома. Вона означає, що батьки і самі діти беруть на себе відповідальність за форми отримання знань і якість засвоєння матеріалу.

Дитина сама по собі

Безумовно, школа дуже зручна для працюючих батьків, оскільки півдня, а то і більше, дитина знаходиться під наглядом і в максимально безпечному середовищі. Мамі не потрібно думати, де знаходиться її син під час перерви між фізкультурою і математикою. Огороджена територія, уроки один за іншим, педагоги, що стежать за порядком – це величезний плюс традиційної школи.

В умовах хоумскулінга батькам потрібно ще поламати голову, щоб скласти оптимальний графік занять і маршрути пересування дитини по місту. Але більшу частину свого часу, як і в школі, вона все одно не буде надана сама собі. Як було сказано вище, занять поза домом у хоумскулера багато, до них потрібно підготуватися, до них потрібно дістатися, а потім повернутися додому.

Низька якість освіти

Ті, хто ратує за шкільне навчання, говорять про посередні оцінки хоумскулерів (діти на домашньому навчанні також, як і всі інші, пишуть контрольні і здають ЗНО). Але не варто забувати, що, по-перше, на домашнє навчання переходять звичайні діти, чия успішність може бути як відмінною, так і середньої, а по-друге, оцінки не завжди дають об’єктивну картину, адже якщо школа, особливо старші класи, заточена на підготовку до ЗНО, то хоумскулери націлені на придбання корисних навичок. Наприклад, навичок вільного спілкування іноземною мовою, планування і проектування, розуміння причинно-наслідкових зв’язків в подіях світової історії і багато іншого. Це не завжди можна відобразити в стандартних тестових завданнях, але це не означає, що хоумскулери дурніші за школярів.

Вчити вдома дорого

Дійсно, додаткові заняття коштують грошей. Але ж і школа не безкоштовна. Форма, обіди, ремонти і свята, – все це оплачується з батьківської кишені. Плюс додаткові заняття, які компенсують недоліки шкільної освіти. Якщо все це врахувати, виходить не така вже й велика різниця. Батьки українських хоумскулерів називають цифри від 1200 до 4000 гривень. Звичайно, все залежить від набору навчальних курсів і віку дитини. Але в цілому ціна хоумскулінга приблизно дорівнює вартості навчання в приватній школі або трохи нижче її.

Хоумскулінг для релігійних

Це ще один поширений міф, як і міф про те, що домашнє навчання обирають в тих сім’ях, де один з батьків (частіше за все мама) не працює. Насправді, зазвичай, буває навпаки – за хоумскулінг виступають цілком працевлаштовані мами і тата світських поглядів. А їх вибір обумовлений тим, що школа, на їхню думку, не дає освіту тієї якості, яка необхідна для того, щоб в майбутньому бути успішним.

У будь-якої системи освіти є як переваги, так і недоліки. Хоумскулінг також не позбавлений негативних моментів, проте всі вони суто індивідуальні. Наприклад, далеко не кожній дитині підходить навчання вдома, адже для цього необхідний високий рівень самоорганізації та дисципліни. Та й батьки хоумскулерів можуть бути не завжди адекватні в своїх запитах до дитини і надмірно навантажувати її заняттями. Тому, розглядаючи домашню форму навчання як альтернативу школі, потрібно ретельно все зважити і, в першу чергу, врахувати інтереси дитини. Вибір між школою і хоумскулінгом вона повинна зробити сама.

За матеріалами освітнього порталу «Педагогічна преса»

СТУДЕНТ ПОНАД УСЕ

Однією із засадничих вихідних точок будь-якої системи цінностей школи є повага до дітей та підлітків, а також визнання студента  повноцінним членом шкільної спільноти. Хоча ця відданість інтересам  студента не може бути безпосередньо визначена як найважливіша цінність, вона складає фундаментальні принципи школи. Розуміння того, що студенти навчаються не для директора, вчителів, репутації школи або батьків, а для себе, для того шоб домогтися успіху у власному житті, непомітно, але сильно впливає на формування цінностей у системі керування та управління школою по-фінськи.

Як для школи, так і для системи керування та управління школою головною цінністю є право студента бути активним членом своєї шкільної спільноти. Інформація та об'єктивна реальність з точки зору користувача послуг часто відрізняються від інформації та об’єктивної реальності, як їх бачить той, хто надає ці послуги. Саме тому підхід, орієнтований на студента, відкриває нові перспективи для створення системи навчання та організації роботи школи. Зацікавлено вислухати й почути студента - один із найкращих способів для директора показати повагу до здібностей студента та направити їх на вдосконалення школи в цілому.

Студентоорієнтований підхід с ключовим елементом, особливо коли треба фокусуватися на вирішенні таких питань, як небажана поведінка, труднощі в навчанні або інші проблеми, що виникають у підлітків, які дорослішають і навчаються. Потрібно весь час собі нагадувати, що немає лиха без добра і є щось позитивне і в проблемі, з якою прийшов студент. Намагання підкреслити позитивні сторони глибоко укорінені в цінностях і світогляді  фінських шкіл. Навіть робота з важкими випадками може виявитися більш продуктивною, якщо студенти та наставники розумітимуть, що це щось більше, ніж просто викопування бруду і призначення покарання.

Взаємодія зі студентами завжди є критерієм, що займає особливе місце при оцінюванні позитивних сторін роботи у школі. Час від часу директорам шкіл корисно поміркувати над цим засадничим значенням своєї роботи. Це особливо важливо, коли адміністративне навантаження починає займати більшу частину робочого часу. Найбільш значуща частина роботи в школі – сприяння навчанню студентів і присутність у їх житті. Той, хто забуває про це, може отримати добре функціонуючу організацію, але не гарну школу.

За матеріалами книги Арі Пока «Вищий клас .Шкільне управління по-фінські»

ПРОЕКТ: НОВІ САНІТАРНІ НОРМИ У ШКОЛАХ

Міністерство охорони здоров’я спільно з Міносвіти розробили новий Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти. За словами представників Міністерства охорони здоров’я, нові санітарні норми, які в ньому описані, враховують потреби сучасних школярів і стосуються харчування, організації навчального процесу, домашніх завдань і побутових умов у школі.

У відомстві закликають обмежити кількість солі, цукру і підсолоджувачів у їжі для учнів. Буде введена заборона на шкідливі продукти, такі як газовані напої. Меню школяра має складатися мінімум з чотирьох страв, а калорійність не перевищувати 30% від денного раціону. Школам також дозволять організовувати кейтеринг, коли комплексні обіди учням готують підприємства-підрядники.

Уже зараз не рекомендується давати домашнє завдання учням 1-х та   2-х класів. До 9-го класу учні не повинні витрачати на завдання більше години, у старших класах – більше 1,5 години. За старими правилами, старшокласників можна було навантажувати чотирма годинами домашньої роботи.

У Міністерстві охорони здоров’я мають намір скасувати правила розстановки парт у класах. Зараз відстань між рядами парт чітко регламентована і становить 60 сантиметрів. За бажанням, школи зможуть розставляти парти в довільному порядку. А в початкових класах радять обладнати зони для ігор.

Після затвердження нових санітарних правил вчителі зможуть використовувати у навчальному процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення, в т.ч. освітлення, доступу в інтернет тощо.

Нові санітарні норми вельми доречні з огляду на те, що в Україні запустили освітню реформу, а останній раз зміни в норми вносилися 17 років тому. Пропозиції та зауваження щодо нових правил приймаються відомством до кінця вересня, після чого будуть схвалені або доопрацьовані.

 

За матеріалами освітнього порталу «Педагогічна преса»

НОВЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ У  КАБІНЕТАХ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Оформлення класної кімнати

Однією з основних концептуальних засад реформування в рамках Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища, яке буде стимулювати вивільнення креативного потенціалу як учнів, так і педагогів. Так у наказі МОН від 23.03.2018 №283 та наказі МОН від 13.02.2018 № 137 прописані головні засади про нове освітнє середовище та обладнання. Відтепер у навчальному просторі  початкової школи мають бути обладнані тематичні зони. Так класна кімната повинна одночасно виступати: ігровою зоною, центром пізнавальної діяльності, центром художньої творчості, дитячої класної бібліотека, куточком живої природи, центром вчителя. Усі ці зони мають бути оформлені  у класі  й спеціально обладнанні.

Відповідно до наказу МОН України від 13.02.2018 № 137 «Про затвердження примірного переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової школи» у класах має бути обладнання як для загального призначення, так і навчальне обладнання у відповідно до освітніх галузь (напрямків навчання).

До засобів загального призначення належать: аудиторні  магнітно-крейдова, магнітно-маркерна, коркова дошки; екран для проекції, ноутбуки; планшети; принтер; сканер; флеш-накопичувач; мультимедійні навчальні програми; комп’ютерні ігри, що відповідають вимогам та тематиці навчальних програм початкової школи та інше.  Слід відмітити, що на все це виділяються певні кошти з державного бюджету. Субвенція НУШ складає 1,38 мільярда гривень,  з них 998,7 мільйона йде  на оснащення початкових класів.

Ми, як Інтернет - магазин стендів, стежимо за змінами у освітній сфері і не можемо оминути перелік друкованих засобів навчання у початковій школі. Тож, у класах мають бути:

Мовно-літературна освітня галузь

- Комплект для навчання грамоти і письма (на магнітах): український алфавіт (друковані й рукописні літери, великі і малі); алфавіт мов національних;  порівняльні таблиці алфавітів української мови та мов національних меншин; зразки каліграфічного письма букв українського алфавіту та мов національних меншин та їх з’єднань; зразки з’єднань букв; вимоги до правильної постави під час письма та користування письмовим приладдям

- Набори для навчання грамоти та читання: каса букв та складів; набір графічного позначення мовних одиниць (звуки, склади, слова); розрізна азбука

- Набір таблиць: вправи для збільшення кута зору, поля читання, вправи для формування навичок читання

- Набір таблиць до основних розділів граматичного матеріалу відповідно до програми з української мови, читання та мов національних меншин

- Набори (комплекти) сюжетних та предметних малюнків (для розвитку мовлення, словникові слова та їх написання, до казок) відповідно до вимог змісту програмового матеріалу

- Портрети українських, зарубіжних письменників та поетів, а також таких, що писали мовами національних меншин відповідно до вимог навчальних програм з української мови та мов національних меншин

Іншомовна освітня галузь

- Набір таблиць (для мов, що вивчаються) на магнітах: алфавіт; іранскргаційні знаки; граматичні, до розділів граматичного матеріалу

- Каса букв та буквосполучень

- Карти: географічна карта Європи; географічна карта країни, мова якої вивчається

Математична освітня галузь

- Набір таблиць (в тому числі магнітні, пазли): зразки каліграфічного письма цифр та знаків; ознаки, властивості, відношення предметів; розташування у просторі і на площині; лічба (кількісна, порядкова); нумерація чисел, склад числа;  дії над числами, взаємозв’язок дій над числами; таблиця множення; закони та властивості арифметичних дій; математичні вирази; рівняння; геометричні фігури, геометричні тіла та їх властивості; величини та їх одиниці; задачі, типові задачі, опорні схеми;

- Набори карток (в тому числі на магнітах або ін.): для лічби та усного рахунку від 0 до 100; склад числа; для математичних диктантів; ілюстрації до типових задач; демонстраційний набір знаків на магнітах; лічильний матеріал (набір Кюізенера, пластикові геометричні фігури тощо)

- Числова лінійка: від 0 до 100 з набором карток до неї (десятками, одиницями, чисті); від 0 до 1000 з набором карток (сотнями, десятками, одиницями, чисті)
- Квадрат сотенний (математичний куб)
- Набір настільних розвивальних ігор: шахи, шашки; маршрутні ігри;  розрізні пазли/картинки; головоломки тощо

Природнича освітня галузь

- Карти стінні: фізичні (світу, півкуль, України, області); політична світу, адміністративно-територіальна України; тематичні (природні зони, корисні копалини, рослинний та тваринний світ, природо-заповідний фонд, історико-етнографічна, народні промисли) карти України

- Комплекти таблиць: Земля;  нежива природа; жива природа; система органів тіла людини; охорона природи; пори року; праця людей

- Календар природи

Технологічна освітня галузь

- Таблиці загальних тем (організація робочого місця, правила безпеки на уроці, правила користування окремими інструментами, економне ставлення до використання матеріалів)

- Набір технологічних карт відповідно до основних тем навчального матеріалу програми початкової школи

Соціальна і здоров’язбережна освітня галузь

- Комплекти таблиць: будова тіла людини; здоров’я людини; корисні і шкідливі звички; фізична складова здоров’я; правильне харчування; здоровий спосіб життя; особиста гігієна школяра; соціальна складова здоров’я; безпека життєдіяльності; правила поведінки в природному, техногенному та соціальному оточенні; безпека на дорозі; небезпечні тварини

- Набір дорожніх знаків

Мистецька освітня галузь

- Таблиці: репродукції картин художників; зразки різних видів мистецтва;

- Набори технологічних карт-схем послідовного виконання завдань відповідно до програмового матеріалу початкової школи.

Більш детальний перелік Ви можете переглянути в документі за посиланнямhttps://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-primirnogo-pereliku-zasobiv-navchannya-ta-obladnannya-navchalnogo-i-zagalnogo-priznachennya-dlya-navchalnih-kabinetiv-pochatkovoyi-shkoli

Більшість вище перерахованих друкованих засобів навчання Ви можете знайти і купити на нашому сайті (у вигляді стендів). Ми намагаємося відповідати освітнім стандартам НУШ.

Що стосується вимог до меблів, то вони прописані у  наказі МОН від 23.03.2018 №283  «Про затвердження методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи»

Меблі мають мати такі характеристики:

- Ергономічність - наявність в кожному класі комплектів меблів для учнів (парта / стіл + стілець) не менше двох ростових груп (жовте, червоне, зелене маркування), наявність підставок для приладдя на робочому столі, закруглені кути стільниць, спинок і сидіння.

- Безпека - зроблено з матеріалів, дозволених чинним санітарним законодавством для використання в навчальних закладах, виріб відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, відсутність гострих кутів, сторонніх запахів, матова поверхня стільниці, стійкість конструкції, наявність пристроїв для запобігання пошкодження або забруднення підлоги.

- Форма і розміри - стільниця в формі трапеції, трикутника або іншій, забезпечить швидку трансформацію для групової роботи, столи і парти повинні бути одномісними, стільниця повинна мати виріз збоку ближнього до учня, відповідність розміру ростової групі, можливість компактно штабелювати меблі.

- Міцність - гарантійний термін не менше 24 місяців, вандалостійкість, стійкість до миючих і дезінфікуючих засобів, дозволених до використання.

- Вага - не більше 4 кг для стільця і ​​10 кг для столу або парти.

- Колір - неяскраві світлі теплі відтінки жовтого, зеленого, блакитного, бежевого кольорів.

- Естетичність - привабливий вигляд, сучасний дизайн, відповідність стилю загального облаштування приміщення.

 

ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ДО «НУШ»
ФУНКЦІЇ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

Історично методична робота ґрунтувалася на взаємодії педагогічної науки та освітньої практики, увібравши кращі традиції поваги до педагогічної праці. Сучасна система методичної роботи зорієнтована на стратегічну мету забезпечення нового, більш високого рівня якості освіти, що передбачено Концепцією «Нова українська школа».

Стратегія розвитку освіти, визначена Концепцією «Нова українська школа», зумовлює опанування новітніх функцій, які ще недостатньо досліджено, проте визначають сучасну спрямованість цієї системи.

Так, серед функцій навчально-методичної роботи можна назвати: розвивальну, навчальну, інформаційну, прогностичну, супроводжувальну, дослідницьку, аналітичну, узагальнювальну, експертну, фасилітативну, контролінгову. Наводимо їхні характеристики.

Розвивальна функція виявляється в тому, що система методичної роботи сприяє й особистісному та професійному розвитку педагогів, і розвитку освітніх практик. Тобто методична робота мотивує педагогів до саморозвитку.

Навчальна функція є традиційною для методичної роботи. Вона забезпечує набуття нових знань.

Інформаційна функція підкреслює провідну роль методичної роботи в обігу інформації, створенні професійних мереж комунікації. Сюди варто включити процеси збирання, обробки, аналізу, узагальнення, систематизації, поширення інформації, визначення оптимальних інформаційних потоків, використання технічних засобів для роботи з інформацією.

Прогностична функція методичної роботи ґрунтується на випередженні всієї системою методичної роботи процесу розвитку освіти загалом та окремих напрямів модернізації. Це прогнозування, розроблення стратегій, планування, опрацювання проектів тощо.

Супроводжувальна функція полягає у професійній взаємодії суб’єктів освітньої діяльності, обов’язковими умовами якої є добровільність і партнерство.

Дослідницька функція ґрунтується на науковому пошуку й впровадженні результатів наукових досліджень і надбань науки у систему педагогічних практик.

Аналітична функція дозволяє виявити причинно-наслідкові зв’язки в освітньому процесі, між умовами й результатами навчання.

Розуміння узагальнювальної функції ґрунтується на науковому тлумаченні узагальнення як логічної операції переходу від конкретного до загального. У методичній роботі узагальнення дає можливість систематизувати різні ознаки педагогічних явищ та освітніх процесів, наочно представити відповідні тенденції, виявити кращі зразки досвіду.

Експертна функція дає підстави спеціально підготовленим у системі методичної роботи експертам об’єктивно оцінити наявний стан освітньої практики відповідно до експертизи, яка здійснюється під час атестації, контролю.

Фасилітативна функція виявляється в тому, щоб допомогти педагогу віднайти, узагальнити, висвітлити кращі здобутки його досвіду, створити тим самим передумови для подальшого професійного зростання, творення нового в професії.

Контролінгова функція поєднує управлінську та організаційну діяльність суб’єктів методичної роботи. Контролінг – інтегрована система інформаційно-аналітичної та методичної підтримки процесів планування, контролю, аналізу, прийняття управлінських рішень щодо всіх функціональних сфер діяльності організації.

Реалізація функції методичної роботи забезпечує готовність керівників закладів освіти та вчителів до виконання завдань Нової української школи.

Отже, методична робота в сучасному її розумінні є цілісною педагогічною системою, що розвивається сама й забезпечує професійний розвиток педагогів Нової української школи, здійснює супровід освітніх практик, закладів, інновацій і сприяє розвитку освіти взагалом.

за матеріалами журналу "Методист"

 

Все еще думаете, как оригинально поздравить с Днем Рождения отдельного коллегу, или, может быть, целую организацию? У нас есть для Вас кое-что! Универсальное решение как для индивидуального, так и для корпоративного торжества - это большой и яркий баннер – поздравление с Днем Рождения. Оформить его можно в выбранном Вами стиле, нанести на него теплые слова вместе именем именинника или логотипом компании. Такое баннер сделает праздник по-настоящему личным, а значит запоминающимся навсегда. Заказать такой баннер можно в любую точку Украины. Мы работаем с несколькими курьерскими службами, поэтому вы всегда можете выбрать для себя наиболее удобную из них.

STEM-ОСВІТА У ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Міністерство освіти і науки розробило методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в Україні у закладах загальної середньої та позашкільної освіти на 2018/2019 навчальний рік. На сайті «Інституту модернізації змісту освіти» можна знайти головні напрямки розвитку STEM-освіти (лист ІМЗО від 19.07.2018  № 22.1/10-2573). Але перед тим слід розібратися що з себе представляє «STEM-освіта»?

Під нею  ми розуміємо (перекладі з англійської означає - науку, технології, інженерію та математику) –  низку чи послідовність курсів або програм навчання, які готують учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

Відділ STEM-освіти ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” визначив головні напрями розвитку STEM-освіти:

1. розроблення нормативно-правових, науково-методичних засад впровадження STEM-освіти;

2. сприяння розвитку STEM-освіти: аналіз результативності процесу і динаміки розвитку, шляхи підвищення ефективності впровадження інновацій, виявлення проблем та прогнозування подальших тенденцій розвитку напрямів STEM-освіти;

3. проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою “Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр)” на 2017-2021 роки, реалізація заходів Програми інноваційно-освітнього проекту всеукраїнського рівня за темою “Я – дослідник” на 2018-2021 роки;

4. проведення просвітницько-профорієнтаційної роботи серед молоді з метою ознайомлення зі STEM-професіями;

5. організація та проведення освітніх заходів, спрямованих на популяризацію STEM-навчання: конкурси, змагання, STEM-фестивалі, наукові пікніки, STEM-екскурсії тощо;

6. поширення досвіду та здобутків у галузі STEM-освіти шляхом публікацій, презентацій під час освітніх заходів різного рівня: міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференцій, семінарів, вебінарів, тренінгів, круглих столів, конкурсів, хакатонів тощо;

7. ініціювання, фандрайзинг та координація інноваційних освітніх проектів;

8. підвищення рівня фахової майстерності науково-педагогічних працівників і представлення педагогічного досвіду роботи, зокрема, у рамках STEM-школи.

Регіональним освітнім установам радять спланувати роботу з урахуванням вищезазначених напрямів діяльності.

Детальніше про створення та функціонування STEM-освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти на 2018/2019 навчальний рік Ви можете подивитись в документі за посиланням https://drive.google.com/file/d/1jwoLpGOXiRH5v9OPS1s4ALi1_THWJ-Ts/view

 

Таблички на кабинет, класні куточки, стенды по охране труда, стенди символіка України, куточок цивільного захисту, куточок безпеки, український куточок в дитячому садку, права дитини, тригонометричне коло, ряд активності металів, склад числа таблиця, оформлення класних кімнат початкових класів, календарь природы для шк

ольников, банер на випуский, купити стенди для школи, шкільні стенди, стенди в кабінет математики, оформлення класу початкової школи, стенди для школи, країна стендів, класний куточок своїми руками, стенди для початкової школи, адресні таблички, інформаційний стенд, стенди для початкових класів, куточки природи, стенди з охорони праці, стенди для кабінету української мови, стенди для кабінету української мови та літератури, знаки пожежної безпеки, стенды для детского сада, стенды для детских садов, календар природи для початкових класів, стенды для школ, стенди для ДНЗ, класний куток, куточок для батьків в ДНЗ, стенди для дитячого садка, куточки в ДНЗ, стенди в кабінет інформатики, купить стенд, оформлення дитячого садка, кармани для стендів, батьківський куточок для ДНЗ, шкільний куточок, кабінет психолога оформлення, стенди для ДНЗ, классный уголок, куточки з охорони праці, кабінет зарубіжної літератури, оформлення класу початкової школи, як оформити класний куточок, стенди для кабінету біології, уголки покупателя, виготовлення стендів, бібліотечні стенди, куточок пожежної безпеки, стенды для ДНЗ, классный уголок своими руками, стенди для кабінету географії, пожежні знаки, пожежна безпека, знак куріння заборонено, символіка України. Фото наших робіт.